Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürApple, iPad Pro’yu ve Apple Pencil Pro’yu tanıttı

  Apple, iPad Pro’yu ve Apple Pencil Pro’yu tanıttı

  Yeni iPad Pro, ince ve hafif yeni tasarımı, Ultra Retina XDR ekranı ve güçlü yapay zeka özelliklerine sahip hızlı M4 çipi ile yeniliklere imza atıyor.

  Apple, ince ve hafif tasarımıyla taşınabilirliği ve performansı bir üst seviyeye çıkaran yeni iPad Pro modelini tanıttı. Gümüş ve uzay siyahı renk seçenekleri bulunan yeni iPad Pro iki farklı boyutta sunuluyor: geniş ekrana sahip 13 inç model ve süper portatif 11 inç model. Her iki boyut seçeneği de iddialı ekranlara sahip: İddialı bir görsel deneyim sunan, çift katmanlı OLED teknolojisi ile gelen yeni Ultra Retina XDR ekran.

  Yeni iPad Pro, performans ve becerilerde büyük gelişmelere imza atan yeni nesil Apple M4 çiple hayat buluyor. M4 çip, Ultra Retina XDR ekran için netlik, canlılık ve parlaklık sağlayan yepyeni bir ekran motoruna sahip. Yeni bir CPU, M3 çipin GPU mimarisi üzerine yapılandırılan yeni nesil bir GPU ve şimdiye kadarki en güçlü Neural Engine sayesinde yeni iPad Pro, yapay zeka için olağanüstü bir güç sergiliyor.

  iPad Pro’nun çok yönlülüğü ve gelişmiş özellikleri, yepyeni aksesuarlarla birlikte üst düzey bir deneyim sunuyor. Apple Pencil Pro yepyeni ve güçlü etkileşimlerle kalem deneyimini daha da ileri taşıyor. Magic Keyboard ise daha ince ve daha hafif yeni tasarımıyla inanılmaz özellikler sunuyor. Kullanıcılar yeni iPad Pro, Apple Pencil Pro ve Magic Keyboard için bugünden itibaren sipariş verebiliyor ve modeller 15 Mayıs Çarşamba gününden itibaren mağazalarda satışa sunuluyor.

  “Dünyanın en iyi ekranını, en yeni M serisi çiplerimizin sunduğu üstün performansı ve gelişmiş aksesuarları portatif bir tasarımda bir araya getiren iPad Pro hem farklı meslek gruplarından profesyonellerin hem de en üst düzey iPad deneyiminden faydalanmak isteyen kişilerin gücüne güç katıyor. Büyüleyici derecede ince ve hafif yeni iPad Pro ile bugün bir adım daha ileriye gidiyoruz. Bu, şimdiye kadarki en büyük iPad Pro yeniliği.” diyen Apple’ın Donanım Mühendisliğinden Sorumlu Başkan Yardımcısı John Ternus sözlerini şöyle sürdürüyor: “Çığır açan Ultra Retina XDR ekranı, gücünü M4 çipten alan üstün performansı, olağanüstü yapay zeka becerileri ve yepyeni Apple Pencil Pro ve Magic Keyboard desteği ile yeni iPad Pro eşi benzeri olmayan bir aygıt.”

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN