İddia: Apple WWDC’de yeni iPad Pro’yu tanıtacak

0

Apple’ın önümüzdeki haftalarda düzenlenecek Worldwide Developers Conference (WWDC) adlı, uzun yıllardır süregelen etkinlik serisi kapsamında bir sürprize imza atarak yeni iPad Pro modelini lanse edeceği iddiaları kamuoyunda yer buldu. Teknoloji şirketinin söz konusu modeli yeni bir gövde tasarımı ve farklı bir ekran formuyla birlikte sunacağı kaydedildi.

10.5 inç ekrana sahip olacağı belirtilen yeni iPad Pro’nun, üretim bandında olduğu iddialarına dayandırılan gelişme, Apple’ın uzun süredir yeni tablet duyurmadığı gözönüne alındığında yüksek bir olasılık maiyetinde. Öne çıkan detay ise 9,7inç ekranlı mevcut iPad Pro modelinden bir nebze daha büyük bir versiyon şeklinde sunulacağının belirtilmesi. Ayrıca daha ince çerçeveler, dolayısıyla daha kompakt görünümlü ama geniş ekran gibi özelliklerin dikkat çekeceği bilgileri de aktarılıyor. Ek olarak Foxconn’un iPad modelinin montajını, GIS’in ise dokunmatik ekran panelinin tedarikçisi olduğu gibi bir takım bilgiler de yine uluslararası basına yansımış durumda.

Tüm iPad satışlarının yüzde 15’ini oluşturacak

Kurumsal pazarlar için önceliklendirileceği ifade edilen 10.5 inç ekranlı iPad Pro’nun satış rakamlarına dair tahminler dahi gelmeye başlamış durumda. Çin kaynaklı analizlere göre 2017 sonuna kadar yeni iPad Pro, tüm iPad satışlarının yüzde 15’ine denk gelecek şekilde 5-6 milyon ünite arasında satış adedine ulaşabilir.

En nihayetinde ise tüm bu detaylar spekülasyon şeklinde, Apple’ın yeni bir iPad Pro modeli tanıtıp tanıtmayacağını önümüzdeki günler gösterecek.

Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

Cevap bırakın