Apple’ın yeni kulaklığı AirPods Max parçalarına ayrıldı

0

Apple’ın ilk kulak üstü kulaklığı olarak tanıtlan AirPods Max, özellikleri ve tasarımından çok fiyatı ile konuşuldu. Türkiye’de de resmi olarak 5 bin 699 TL‘ye satılan kulaklık parçalarına ayrıldı. iFixit tarafından sökülen kulaklık çok fazla parçadan oluşmuyor ve ilginç bir iç yapıya sahip.

Apple’ın kulaklığı AirPods Max parçalarına ayrılıyor

Cihazları parçalarına ayıran ve tamir edilebilme oranını hesaplayan iFixit bu sefer Apple’ın yeni çok yüksek fiyatlı kulaklığının tamir edilebilme oranını puanladı. 10 üzerinden 6 puan verilen kulaklık nispeten kolay tamir edilebilir bir cihaz olarak kayıtlara geçiyor. Basit ve sade bir tasarıma sahip olan kulaklık farklı donanım yapısına sahip olduğu için incelemede de bu vurgu yapılıyor.

AirPods Max

Kulaklık farklı ülkelerde 550 dolarlık bir fiyat etiketiyle kullanıcıyla buluşmuştu ve Türkiye’de olduğu gibi ‘yüksek fiyatlı’ olarak konumlandırılmıştı. Kulaklık için bir hamle hazırlığında olduğu ortaya çıkan Apple’ın kulaklığın daha düşük materyallerle 350 dolarlık bir versiyonunu çıkartacağı konuşuluyor. Kulaklığın yeni versiyonu plastik gövde ile gelecek deniyor. Mevcut kulak üstü kulaklık ise metal gövde ile geliyor ve kullanıcılardan ‘ağır’ olduğu yönünde eleştiriler geliyor.

AirPods Max-00

Kulaklığın özellikleri:

Apple AirPods Max modeli bir süre önce sızdırılmıştı. Farklı bir adlandırma ile karşımıza çıkan kulaklığın sızdırılan tasarımdaki gibi gözüktüğünü söylemek mümkün. Apple Watch’un fiziksel tuşuna sahip olan bu kulaklık şıklıktan ödün vermek istemeyenlere ancak yüksek performans bekleyenlere geliyor.

Apple’ın ilk kulak üstü kulaklığı AirPods Max, yüksek kaliteli ses, Adaptif EQ, Aktif Gürültü Engelleme ve uzamsal ses özellikleri beraberinde getiriyor. AirPods Max; özel akustik tasarım, H1 çip ve gelişmiş yazılımlarla bilişimsel ses özelliğine güç vererek Adaptif EQ, Aktif Gürültü Engelleme, Şeffaf mod ve uzamsal ses olanağı sunan üstün bir dinleme deneyimi sunuyor.

AirPods Max’te derin baslar, hassas orta aralıklar ve net yüksek frekans genişletme sağlayan Apple tasarımında 40 mm dinamik sürücüye güveniliyor. İkili neodimyum halka mıknatıslı motor, maksimum ses düzeyinde bile AirPods Max’in duyulabilir ses aralığının bozulmamasını sağlıyor.

Apple AirPods Max

Pil tarafında da iddialı olan kulaklık, Aktif Gürültü Engelleme ve uzamsal ses özellikleri aktifken 20 saate kadar dinleme ve konuşma süresi sunuyor. Kulaklık kullanılmadığı zamanlarda ultra düşük güç moduna geçmesini sağlayan Smart Case ile birlikte geliyor.

Apple Watch modellerinde gördüğümüz Digital Crown, AirPods Max‘te de karşımıza çıkıyor. Kulaklıkta yer alan Digital Crown ile ses yükseltme, şarkılar arası geçiş, arama yanıtlama ve Siri’yi çalıştırma işlevleri yapılabiliyor. Bluetooth 5.0 bağlantısına sahip kulaklık, kutusundan Lightning’den Type-C’ye şarj kablosu ve Smart Case ile çıkıyor.

Cevap bırakın