Apple’ın yeni cihazaları için ”mat siyah” planı!

0

Apple’ın velinimeti olan MacBook’lar milyonlarca kullanıcıya hitap ediyor. Gerek hafifliği gerek yıllarca kullanılması olsun Apple imzalı MacBook’lar gerçekten de dikkat çekmeyi başarıyor. Yeni ortaya çıktığı kadarıyla Apple tıpkı ilk MacBook modelinde bundan 14 yıl önce bize sunduğu gibi siyah renkli bir MacBook üzerinde çalışıyor. Yıllar önce sunulan bu MacBook’tan farklı olarak burada ”mat siyah” vurgusunu kaçırmamak gerekiyor.

Apple imzalı MacBook’lar ve diğerleri için mat siyah kararı

Siyah veya beyaz renklerde mevcut olan orijinal MacBook, 28 Haziran 2006’da kullanıcıların karşısına çıktı. Bu MacBook’lar Intel Core Duo işlemci ve Intel’in GMA 950 entegre grafiklerine sahipti. Apple’ın yeni yaptığı bir patent başvurusunda ortaya çıktığı kadarıyla yalnızca MacBook tarafında değil, iPhone, iPad, Apple Watch ve MacBook da dahil olmak üzere bir dizi cihazı için yoğun ışık emici mat siyah kaplama için patent başvurusunda bulundu.

Apple imzalı MacBook-lari-00

Özellikle ”mat siyah” vurgusunun yapıldığı patentte, alüminyum, titanyum ve çelik dahil olmak üzere bir dizi metal ve metal alaşımından yararlanılabileceği belirtiliyor. Aslında Apple’ın burada istediği ve elde etmeye çalıştığı şey parlama yapmayan tamamen mat bir siyah rengi elde etmek.

Bu açıdan bakıldığında bu oldukça zor oluyor zira teknolojik cihazların büyük bir çoğunluğu koyu renkli olmasına rağmen mat siyah renge sahip çok az sayıda cihaz var ve bir süre sonra parlama yapabiliyor. Apple da bu durumu yaşamamak adına çalışmalarını sürdürüyor.

Cevap bırakın