Apple’ın tartışma yaratan ürünü için yeni gelişme!

0

Apple’ın yeni ürünleriyle beraber satışa sunduğu parlatma bezi hakkında pek çok tartışma ortaya çıktı. Basit bir ekran parlatma bezinin 200 TL gibi bir fiyatının olması ve ürünün çıktığı gibi tükenmesi gibi konuları tartışma konusu olurken yeni bir haberle ciddi ses getirdi. Bu da oldu; Apple’ın parlatma bezi parçalarına ayrıldı!

Apple’ın parlatma bezi parçalarına ayrılarak ‘sınandı’

Türkiye’de 200 TL’ye ABD’de ise 20 dolar gibi bir fiyat etiketiyle kullanıcılarla buluşan ürün, iFixit tarafından parçalarına ayrıldı. Daha önce akıllı telefonları parçalarına ayıran iFixit, bu parlatma bezini hem inceledi hem de eleştirdi.

Özellikle fiyatı ve böyle bir ürünün ayrı satılması ciddi bir tartışma konusu olmuşken ürünün incelemesinde ‘o kadar da iyi parlatmadığı’ sonucu ortaya çıktı. İnceleme videosunda 20 dolarla ekranı silen ekip, ‘parlatma bezinin 20 dolar kadar’ fark yaratmadığını vurgulandı.

Apple'ın parlatma bezi

Daha önce telefonları söküp, birleştiren iFixit farklı cihazların incelemelerine videolarında yer veriyor. İşte bu noktada hem eleştirmek için hem de incelemek için Apple’ın parlatma bezini videolarına konuk ettiler. Aslında kanal MacBook incelemesinde bu beze yer veriyor ve parçalarına ayrılıyor.

Bezin yapısını mikroskop görüntüsü de dahil olmak üzere farklı şekillerde değerlendiren iFixit parlatma bezinin iki farklı yapıdaki bezin birbirine entegre edilmesiyle oluştuğunu söylüyor. Hepimizin bildiği mikro fiber bezle karşılaştırma yapan ekip, Apple’ın bu ürünün o bezlerden önemli bir fark taşımadığını söylüyor.

Apple'ın parlatma bezi

Ürünün 20 dolar yerine 5 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olması gerektiği videoda belirtiliyor.

Hatırlatmak gerekirse ürün 6.3 inçlik bir boyutta ve kare formunda. Apple logosuna yer verilen kırık beyaz/gri renkte olan bez, internet sitesinde yazdığı kadarıyla sipariş verildiğinde 10 ya da 12 hafta sonra kullanıcılara ulaşacak.

Bu da eğer şimdi sipariş verirseniz ocak ayında elinize ulaşması anlamına geliyor. İşin eleştirilen kısmı ise aynı zamanlarda satışa sunulan MacBook’u satın almaya karar verirseniz ‘parlatma bezinden’ daha önce elinize ulaşacak olması.

Cevap bırakın