Apple’ın gelecekteki MacBook’ları için planları

0

Apple’ın en sevilen cihazları arasında yer alan Mac serisi, yepyeni modellerle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Apple’ın gelecekteki iMac ve MacBook serisinde tercih edeceği bazı özellikler ortaya çıkmaya devam ediyor. Görünen o ki Apple, bizleri şaşırtmak istiyor. İşte Apple’ın yeni Mac serisi için planladıkları:

Apple’ın yeni Mac serisi için yeni gelişmeler bulunuyor

Piyasaya sürdüğü cihazlarla çok konuşulan Apple’ın Face ID özellikli iMac ve 5G desteği sunan MacBook modelleri için açıklama geldi. Face ID özellikli iMac modeli için maalesef şu anlık bir gelişme bulunmuyor.

Yani Apple’dan uzun zamandır beklenmesine rağmen iMac için bu desteğin yakın zamanda gelmeyeceği söyleniyor. Bunun yanı sıra Apple’ın gelişmiş özelliklerle piyasaya sürdüğü MacBook modellerinde ise bu yıl iPhone 12 serisiyle gelen 5G desteğinin sunulacağı bekleniyor. Ancak yine bu özelliğin de hemen gelmeceğini söyleyebiliriz.

MacBook için yeni patent

Apple’ın bu yıl piyasaya sürdüğü iMac ve MacBook’larında yer alan Apple M1 işlemcisinin ilerleyen dönemde daha farklı modellerde de karşımıza çıkacağı söyleniyor. MacBook Pro’nun 14 inç ve 16 inç gibi seçeneklerine bu işlemci seçeneğinin ekleneceğini söyleyen oldukça tanınmış olan Apple analisti Ming-Chi Kuo’ya göre yeni dizüstü serisinde çerçevesiz bir ekranın gelecek.

Yeni MacBook modellerinde olacağı söylenen bazı iddialar da bulunuyor. Bunlardan birisi ise TouchBar’ın kaldırılacağı ve bir diğeri ise yeni port sayısının artırılacak olması. Yine Apple’ın MagSafe destekli üst seviye MacBook Air modelinin kapıda olduğu aktarılıyor.

Bildiğiniz gibi Apple’ın eski modellerinde kullanılan MacSafe şarj sistemi yeni M1 işlemcisiyle birlikte MacBook Air modeline gelecek deniyor. 13 inç olacağı beklenen bu cihazın aynı zamanda daha hafif, daha ince ve 2021 yılının ikinci yarısında tanıtılması bekleniyor.

Son haberlere göre Apple özellikle Mac odağında oldukça önemli adımlar atmaya hazırlanıyor.

Cevap bırakın