Apple’ın gelecekteki katlanabilir telefonuna talep var mı?

0

Katlanabilir ekranlı akıllı telefonlar neredeyse artık popüler pek çok markanın girmiş olduğu bir alan olarak bizleri karşılıyor. Apple’ın konu hakkında çalışmaları olduğu biliniyor ancak resmi bir açıklama ya da sızıntı henüz bulunmuyor. Bu sebeple Apple’ın katlanabilir ekranlı telefonunun yakın zaman içinde tanıtılmayacağını söylemek mümkün.

Katlanabilir ekranlı akıllı telefonlar gerçekten de talep edilmiyor gibi duruyor

Yeni yapılan bir araştırmada iPhone kullanıcılarına Apple’ın ilerleyen dönemde çıkartacağı katlanabilir ekranlı akıllı telefonu için beklentileri soruldu. Katılımcıların yüzde 26’sı Apple’ın katlanabilir ekranlı telefonuna karşı ilgisiz olduğu ortaya çıktı.

Görsel temsilidir.

YouGov tarafından yayımlanan istatistiklere göre ABD’li akıllı telefon kullanıcılarının, katlanabilir akıllı telefonlara karşı ilgisi ölçüldü.

Apple kullanıcılarının yüzde 26’sı katlanabilir yapıda bir telefonla hiç ilgilenmediklerini söylüyor. Diğer yandan katılımcıların yüzde 22’si ise konu hakkında heyecanlı olmadıklarını dile getirdi. Ankete katılanların yalnızca yüzde 13’ü katlanabilir yapıdaki iPhone’u merak ediyor ve satın almak istiyor.

Katlanabilir ekranlı akıllı telefonlar
Samsung Z Flip

Samsung kullanıcıları tarafında ise sonuç pek de farklı sayılmaz. Bu cihazlara sahip olan kullanıcıların yüzde 22’si katlanabilir yapıdaki telefonlarla ilgilenmiyor. Katılımcıların yalnızca yüzde 15’i bu yapıdaki telefonlarla ilgilendiklerini söylüyor.

Apple’ın katlanabilir telefonu bir sürede daha gelmeyebilir

Akıllı telefonlara karşı olan ilginin istenildiği gibi olmadığı aşikar. Gerek fiyatlarının çok yüksek olması gerekse diğer telefonlara kıyasla ‘daha dayanıksız’ olduğunun düşünülmesi bu telefonlara karşı olan ilginin önemli ölçüde düşmesine neden oluyor.

Haliyle Apple’ın da böylesi ‘az ilgi duyulan bir alana’ giriş yapması en azından şu an için mümkün olmayacak gibi duruyor.

Özellikle geçen yıldan beri Apple’ın katlanabilir yapıda bir iPhone neden geliştirmediği gündeme geliyor. Aslında cevabı basit: Beklenen talep daha oluşmadı. Bu sebeple Apple en azından bir süre daha katlanabilir yapıdaki iPhone modelini piyasaya sürmeyecek.

Bir diğer yandan söylenene göre, Samsung bu yılın sonlarına doğru yeni katlanabilir telefonunu piyasaya sürecek.

Cevap bırakın