Apple’ın en yeni telefonu ne kadar dayanıklı?

0

Apple, geçtiğimiz 15 Nisan günü bizlere en yeni telefonunu tanıtmıştı. iPhone 8 kasasını kullanan ve içerisinde en güçlü Apple mobil işlemci A13 Bionic’i kullanan telefon iPhone SE olarak adlandırılmıştı. iPhone SE, tasarımsal olarak geçmiş bir model iPhone 8 ile tamamen aynı tasarıma sahip olması ve tek kamerayla karşımıza çıkmasından dolayı uygun bir fiyat ile kullanıcılara sunulmuştu. Peki uygun fiyatlı iPhone ne kadar dayanıklı? Gelin test sonuçlarına beraber bakalım.

Uygun fiyatlı iPhone ne kadar dayanıklı?

Uygun fiyatlı iPhone, iPhone 8 kasası ile aynı tasarıma sahip bir şekilde karşımıza çıkıyor. Apple’ın tasarıma yeni bir Ar-Ge ayırmaması ve tekrar bir parça arayışına girmemesi telefonun diğer modellere göre daha uygun fiyatlı olmasını sağlıyor. YouTube üzerinde JerryRigEverything olarak da bilinen bir kanal, akıllı telefonlara yaptığı sistematik dayanıklılık testleri ile biliniyor. Bu kanalın son konuğu ise iPhone SE oldu. JerryRigEverything, iPhone SE’yi dayanıklılık testine soktu.

iPhone 8 ile aynı parçaları kullanmasından dolayı iPhone SE’nin iPhone 8 ile aynı test sonuçlarını aldığına şaşırmamak gerek. iPhone SE, dayanıklılık konusunda ekran çizilmesine karşı 6. seviyeye kadar dayanabiliyor ardından ise ekran yavaş yavaş çizilmeye başlıyor. Sıradaki test ise arka kamera çizilme testi ve iPhone SE’nin arka kamerası 7. seviyeden itibaren çizilmeye başlıyor. Yapılan testlerden bir tanesi de oldukça meşhur bir test haline gelen bükülme testi. iPhone SE bu testten başarılı bir şekilde geçerek normal bir telefondan daha dayanıklı olduğunu bizlere gösteriyor.

Cevap bırakın