Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiApple, ikinci büyük giyilebilir teknoloji cihazları üreticisi!

  Apple, ikinci büyük giyilebilir teknoloji cihazları üreticisi!

  apple-watchGiyilebilir teknolojilerin 2015 yılının genelinde büyük bir ivme kazandığı yadsınamaz bir gerçek. Apple’ın 2014 Eylül’ünde duyurduğu Apple Watch’ın yanı sıra birçok tanınmış saat markasının, hemen her tüketici elektroniği şirketinin 2015 yılına ilişkin duyuruları da zaten önemli bir göstergeydi. Ancak 2015’in en sükse olaylarından biri Apple Watch’ın satışlarına başlanması oldu.

  iPhone 6 ve 6 Plus modelleri ile ciddi bir başarı yakalayan şirketin, akıllı saati de satışa çıktığı ülkelerde yoğun ilgi ile karşılandı. Şimdiye kadar satışlara dair açıklanan bir rakam yok ama ünlü araştırma kuruluşu IDC’ye göre Apple, Fitbit’in ardından dünyanın en büyük giyilebilir teknoloji cihazları üreticisi konumuna ulaştı bile. Bunun biraz hızlı olduğu gerçeğinin önüne ne geçebilir?

  Apple’ın marka güvenilirliği ve itibarı, akıllı saat modelinin viral metotları da içeren güçlü tanıtım kampanyaları ile birleşince satışlar oldukça iyi seyirde gerçekleşti. Oldukça ekonomik ve temelde spor odaklı bir ürün gamına sahip olan Fitbit ise zirvedeki yerini koruyor. Öte yandan daha önce ikincilik koltuğunu elinde bulunduran Çin menşeili teknoloji şirketi Xiaomi’nin ise üçüncülüğe gerilediği görülüyor.

  apple

  IDC’nin Mobil Cihaz Araştırma Analisti Jitesh Ubrani’ye göre Apple’ın gelişi giyilebilir teknoloji cihazları kategorisinde şimdiye kadar görülmemiş bir etkinin kaynağını oluşturdu. Son çeyrekte satışı gerçekleştirilen üç giyilebilir teknoloji ürününden ikisi Apple Watch’dı ve Apple, bu alanda etkileyici bir ivme sergiledi diyen Ubrani, gelecekte zirvenin yeni sahibinin de Apple olabileceğine işaret etti.

  Eylül ayının başında ABD’de düzenlenecek Apple lansmanı, sadece yeni iPhone modelleri, iOS 9, OS X El Capitan ve Apple TV’nin tanıtımı ile teknoloji dünyasının beklentilerine yanıt vermeyecek; etkinlikte Apple Watch’ın resmi satış rakamlarının da paylaşılması bekleniyor. Öte yandan analistlere göre ilgili cihazın şimdiye kadar ulaştığı satış adedi 5 milyon civarında. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN