Apple için büyük başarı: 2021’de rekor düzeye çıktı

0

Apple için 2021 yılı oldukça başarılı bir şekilde geçti. Teknoloji şirketleri arasında en değerli olan Apple, 3 trilyon dolara ulaşmasıyla bir ilki de başarmışı. Kendi işlemcilerini Mac’lerine getiren şirket elbette büyük dikkat çekti. 2020 yılından bu yana kendi M1 işlemcisini cihazlarına ekleyen teknoloji devi, kişisel bilgisayar tarafında da önemli başarılara imza attı. Apple MacBook ve iMac modelleriyle önemli satış rakamlarına ulaştı.

Apple MacBook ve iMac tarafında yaklaşık 30 milyona ulaştı

M1 işlemcisine geçilmesiyle beraber Apple MacBook’larına ve iMac’lerine yönelik bir talep yaşandı. Cihazları kullanan kişilerin çok daha iyi performans aldıklarını söyledikleri yeni Mac’ler bu noktada dikkat çekmiş olacak ki Canalys’e göre 2021 yılında 29 milyon adedin geçildiği görüldü.

Şirket önceki yıla göre yüzde 28’lik büyük bir artışa sahne oldu. 2022 yılında benzer bir büyümenin rakamları takip edip etmeyeceği bilinmiyor. Yine aynı rapora göre pazardaki liderlik Lenovo ve HP tarafında. Windows işletim sistemiyle bizleri karşılayan bu markaların cihazları, farklı bütçelerde ve özelliklerde oldukça fazla seçenek sunuyor olmasıyla öne çıkıyor.

Yaptırımlar Huawei’yi vurdu, Apple zirveye yerleşti

Cevap bırakın