Apple için 20 milyon LCD ekran!

0

Apple’ın LG’den 20 milyonu bulan sayıda LCD ekran paneli tedarik edeceği iddia edildi. İşte detaylar…

Apple’ın iPhone modelleri için geri sayım devam ediyor. Eylül ayında tanıtılması beklenen 2018 yılı akıllı telefon serisinin donanımsal özellikleri ise teknoloji gündeminin öne çıkan maddelerinden. Bu kapsamda özellikle modellerde kullanılacak ekranlarla ilgili bilgilerin, çeşitli iddia, rapor ve sızıntılara dayandırılarak uluslararası kamuoyunda yer bulduğu görülüyor. Son bilgi, Apple’ın LG’den 20 milyon adet LCD ekran paneli satın alabileceği iddiası etrafında şekilleniyor.

Her iki teknoloji şirketinin, bu yıl ki iPhone modelleri için iş birliğine gidecekleri biliniyor. Daha önce 5 milyon üniteye varan adetlerde ‘OLED’ ekran panelinin tedariğinin LG tarafından sağlanacağı iddiaları da teknoloji basınındaki birçok saygın platform tarafından ele alınmıştı.

Yeni olasılık ise buna ek olarak 20 milyon üniteye varan adetlerde LCD ekran paneli tedariği noktasında. Rakamın oldukça büyük olması ise dikkat çekici.

Digitimes web sitesinde yer alan bilgilere göre Apple’ın LG’den tedarik edeceği 20 milyon LCD ekran panelinin özellikleri de belli olmaya başladı. Buna göre söz konusu LCD panellerin tamamı 6.1 inç büyüklükte ekranlara işaret ediyor.

Bu arada LG’nin üretimi Paju’daki fabrikasında sürdürdüğü ifade ediliyor.

Önümüzdeki aylarda lanse edilecek cihazlar arasındaki en düşük fiyatlı modellerin 6.1 inç LCD ekranlı iPhone’lar olacağı kaydediliyor.

Cevap bırakın