Apple Glass için ortaya çıkan yeni bilgiler

0

Apple’ın bir süredir üzerinde çalıştığı söylenen AR başlığı hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Yeni tanıttığı ve piyasa sürdüğü cihazlarla adından söz ettiren Apple, şimdi de bir süredir hakkında dedikodular ortaya çıkan giyilebilir cihazı ile gündemde. Bazı yeni detaylara ev sahipliği yapan Apple Glass için muhtemel fiyat etiketi belli oldu.

Apple Glass çok yüksek fiyatlı olabilir

Apple’ın ‘premium’ etiketi altında oldukça yüksek fiyatlara cihazlarını satışa sunduğu biliniyor. Daha çıkışına bir yıl olduğu bilinen Apple Glass için 500 doların üzerinde bir fiyat etiketinin olacağı söyleniyor. Artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik temellerine dayanacağı belirtilen bu cihazın 2022 yılının başlarında çıkması bekleniyor.

Akıllı gözlüklerle VR başlıklar arasında bir görev üstlenecek olan Apple Glass’ın bünyesinde 8K çözünürlüğe sahip iki ekranı yer alacak. Bu ekranlar sayesinde ‘çok iyi’ bir görüntü sağlaması beklenen cihazın, göz takip özelliğine sahip olmasının yanında iPhone 12 Pro ile hayatımıza dahil olan LiDAR sensör de bu akıllı cihazda yer alacak. Tahmin edileceği gibi tasarımsal olarak kullanıcılar mutlu edilecek ve bunun yanı sıra değiştirilebilir bir kafa bandına sahip olacak.

apple glass

Cihazın resmi olarak nasıl görüneceğini bilmiyoruz ancak The Information, bizim için nasıl görüneceğini düşünmüş. Haberin ana görselinde yer verdiğimiz gibi olacağı söylenen cihaz aynı kaynak tarafından 3 bin dolarlık bir fiyat etiketine sahip olacağı iddia ediliyor. Kullanıcıların ilgisini çekse de günlük kullanım noktasında benzer cihazlar ile aynı kaderi paylaşması bekleniyor.

Cevap bırakın