Apple gelecek nesil Mac’lerde farklı bir tasarım planlıyor

0

Daha ince ve daha şık hale getirmek için çeşitli yeniliklerin yapıldığı Mac tasarımı köklü bir değişikliğe sahne olabilir. İşte detaylar…

Apple’ın yeni patent başvurusu ile kavisli ekrana sahip olan Mac planları yaptığı ortaya çıktı. Teknoloji devi şirketin yaptığı patent başvurusu ile ana gövdesi tek parça kavisli camdan oluşan Mac bilgisayar üretmeyi planladığını gösteriyor.

Yeni patent ile ortaya çıkan bu modelinde sunulan tek yenilik de üstelik bu olmayacak. Gömülü ekrana sahip olan cam gövde bölümü, Mac uygulamalarunu barındıran bir stant üzerine yerleştirilecek şekilde oluşturulmuş.

Apple’dan yenilikçi Mac tasarımı

Apple, en çok ilgi gören ürünlerinin başında gelen Mac’in tasarımını iyileştirmek için yıllardır büyük bir çaba sarfediyor. Daha ince ve daha şık hale getirmek için çeşitli yeniliklerin yapıldığı serinin sonraki nesil tasarımı köklü bir değişikliğe sahne olabilir.

Alınan yeni patent ile kavisli cam yapısına sahip olacak olan masaüstü bilgisayar modeli kullanıcının tercihine göre kaydırılabilerek daha yüksek veya daha düşük bir konuma ayarlanabiliyor. Ayrıca yeni özellik sayesinde cihazın alt kısmına klavyenin konulabilmesi için bir alan da yer alıyor.

Öte yandan patentte yer alan bilgilere göre cihazın alt kısmında yer alan bu klavye boşluğuna MacBook yerleştirmek de mümkün olabilecek. Bu sayede kullanıcılar büyük ekranda çalışabilirken, MacBook klavyesini de kullanabilecek.

Cevap bırakın