Apple ve GE’den iPad’in kurumsal kullanımını geliştirmeye yönelik işbirliği anlaşması

0

Apple ve General Electric (GE) arasında, iPhone ve iPad için endüstriyel uygulamalar geliştirilmesi noktasındaki ortaklığın duyurusu gerçekleştirildi. İşte konuya ilişkin öne çıkan detaylar…

Özellikle iPad’in kurumsal taraftaki kullanılırlığını artırmaya yönelik yeni bir adım olarak Apple ve GE birlikte, geliştiricilerin kendi endüstriyel IoT uygulamalarını oluşturabilmelerini sağlayan araçlara sahip yeni bir Predix yazılım geliştirme kitinin (Software Development Kit – SDK) tanıtımını gerçekleştirdi. SDK sayesinde geliştiriciler, Predix’in endüstriyel analizlerinden yararlanan yerleşik uygulamalar oluşturulabilecek.

Apple CEO’su Tim Cook, gerçekleştirilen anlaşmayla ilgili olarak, “GE; havacılık, üretim, sağlık ve enerji gibi alanlar başta olmak üzere endüstri dünyasında yenilikçi çalışmalarla dolu zengin bir tarihe sahip, ideal bir iş ortağı.” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Apple ve GE birlikte endüstriyel dünyanın çalışma şeklini, GE’nin Predix platformunu iPhone ve iPad’in gücü ve sadeliğiyle bir araya getirerek, temelinden değiştiriyor.”

İşbirliği kapsamında sunulacak olan Predix adlı platform, 26 Ekim 2017 itibarıyla indirilebikecek ve temelde fabrikalardaki ekipman sorunları ile onarım için verilerin hızla toplanması, vb. odaklı uygulamaların merkezini oluşturacak.

Apple’dan dikkat çekici hamleler…

Öte yandan iPad’in işletmelere daha fazla nüfus etmesi için yürütülen çalışmalar kapsamında Apple; IBM, Cisco, Deloitte ve SAP’yle de çeşitli konularda işbirliği halinde. Bu açıdan GE adımı, kurumsal pazarlar anlamında dikkat çekici bir diğer gelişme maiyetinde. Apple, iş dünyasına daha fazla hitap etme konusunda son derece kararlı görünüyor.

Teknoloji dünyasına dair dikkat çeken gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalınız…

Cevap bırakın