Apple en pahalı iPhone için hazırlanıyor

0

Apple geçtiğimiz aylarda iPhone 11 serisini tanıtmıştı. Yeni modeller ile birlikte gece modu kamera ve geniş açı kamera gibi beklenen özellikleri kullanıcılara sunulmuştu. Böylelikle uzun zaman beklenen özellikler yeni iPhone’lar ile beraber gelmiş ancak tasarım konusunda herhangi bir değişiklik olmamıştı ancak yeni iPhone tasarımı için kullanılar ekrandaki çentiğin kaldırılmasını istemişti. İstenilen bu özellik yakında karşımıza çıkabilir.

Apple en pahalı iPhone için hazırlanıyor

Apple’ın yeni telefonunu tanıtması için önümüzde uzun bir süre olsa da yeni iPhone için sızıntılar şimdiden gelmeye başladı. Analistler tarafından ortaya atılan iddialar Apple’ın en yeni telefonunun çok farklı bir şekilde karşımıza çıkacağı ancak bu farklılığın iPhone fiyatlarına yansıyabileceği yönünde.

Analistlere göre Apple, iPhone’ların ekranlarında bulunan çentiği kaldırmak istiyor. Bundan dolayı geçmişte kullandığı ancak şu anda yeni iPhone modelerinde kullanmadığı teknolojisi Touch ID’yi geri getirecek ve Touch ID parmak okuma teknolojisi  bu sefer ekranın altına yerleştirilecek. Eğer analistlerin tahminleri doğru çıkarsa Apple da Android telefonlarda bir yıldan uzun süredir kullanılan ekran altı parmak izi okuma teknolojisini kullanmış olacak. Bu gelişme ile ön taraftaki kameranın da yeri değişecek. Analistler Touch ID ile parmak izi okuma teknolojinin geri gelmesinin ardından kameranın da ekran altına gömüleceğini söylüyor. Böylelikle iPhone ekranında çentik olması için herhangi bir sebep kalmayacak.

Şu anda uzun bir süre sonra tanıtılacak olan yeni iPhone modeli için tahmin edilen bilgiler bu şekilde. Ancak bu gelişmelerin kesinleşmesi için bir süre daha beklememiz gerektiğini söylemekte fayda var.

Cevap bırakın