Apple’ın en çok satan modeli ortaya çıktı

0

Yılın sonuna doğru yaklaşıyoruz. 2019’un son çeyreği devam ederken, üçüncü çeyreğe ait veriler henüz yeni yeni ortaya çıkıyor. Son olarak, Counterpoint Research isimli araştırma şirketi, yılın üçüncü çeyreğinde en çok satılan modelleri açıkladı. Bu açıklamayla birlikte Apple’ın en çok satan modeli de ortaya çıktı.

Apple’ın en çok satan modeli

Apple, 2019 yılında karşımıza iPhone 11 ailesiyle çıktı. Ancak, bu yeni model ailesi en çok satan modeli tahtından edemedi. Araştırma şirketinin verilerine göre, 2018’ın dördüncü çeyreğinden beri her çeyreğin en çok satan modeli bu çeyrekte de değişmedi.

2019’un üçüncü çeyreğinde de Apple‘ın çok satan modeli iPhone XR oldu. XR, globaldeki yüzde 3’lük pazar payıyla en çok satan akıllı telefonlar listesinde de liderliğini sürdürdü.

10 modelden oluşan en çok satanlar listesinde ikinci sırada ise Samsung Galaxy A10 yer alıyor. Galaxy A10’u, yine Samsung ailesinden Galaxy A50 takip ediyor.

Listenin dördüncü sırasında ise Oppo A9 karşımıza çıkıyor. Beşinci sırada ise iPhone 11 var.

Listedeki diğer modeller ise şu şekilde sıralanıyor:

Oppo A5s
Samsung Galaxy A20
Oppo A5
Xiaomi Redmi A7
Huawei P30

Xiaomi’nin ilk 10’a girmesinde Hindistan pazarının etkili olduğunu söyleyebiliriz.

Samsung’un ise orta seviye modelleri ile listede yer alması oldukça dikkat çekici. Samsung‘un J serisinden vazgeçerek, A serisine odaklanması tüketicilerin gözünde değer artışı yaşamasını sağladı.

Cevap bırakın