Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürApple Dünya Geliştiriciler Konferansı 10 Haziran’da başlıyor

  Apple Dünya Geliştiriciler Konferansı 10 Haziran’da başlıyor

  Her yıl düzenlenen online konferans 10-14 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek. Katılımcıları önemli bir teknoloji ve inovasyon haftası bekliyor.

  Apple, her yıl düzenlediği Dünya Geliştiriciler Konferansı’nın programını açıkladı. Keynote Sunumu ve Platforms State of the Union etkinliklerini duyuran Apple, geliştiricilerin hafta boyunca neler öğrenecekleri ve yaşayacakları hakkında da bilgiler paylaştı. Bu ücretsiz online konferans, dünyanın her yerine yayılmış Apple geliştirici topluluğunu bir araya getirerek onlara iOS, iPadOS, macOS, tvOS, visionOS ve watchOS’e gelecek en yeni teknolojiler, araçlar ve yazılım çerçeveleri hakkında bilgiler sunuyor.

  Geliştiriciler hafta boyunca 100’den fazla teknik oturum, ayrıntılı danışmanlık ve canlı forumda Apple mühendislerinden, tasarımcılarından ve diğer uzmanlardan tüm Apple ürünlerinde daha da yenilikçi ve fark yaratan uygulamalar ve oyunlar geliştirmek üzerine fikir alma fırsatı yakalayacak.

  Apple Keynote Etkinliği

  10 Haziran, 20:00

  WWDC24, bu yıl içinde Apple platformlarında kullanıma sunulacak çığır açıcı yeniliklere ilk kez göz atma fırsatıyla açılacak. Keynote Etkinliği apple.com/tr, Apple Developer uygulaması, Apple TV uygulaması ve Apple YouTube kanalından izlenebilecek. Yayından sonra, isteğe bağlı izleme seçeneği de sunulacak.

  Platforms State of the Union Etkinliği

  10 Haziran, 23.00

  Keynote Etkinliği’nin ardından Platforms State of the Union etkinliğinde iOS, iPadOS, macOS, tvOS, visionOS, ve watchOS’teki son gelişmeler ve Apple geliştiricilerine güç verecek yeni araçlar hakkında ayrıntılı bilgiler verilecek.

  Uzmanlara Erişim

  Apple Geliştirici Programı ve Apple Geliştirici Kurumsal Programı üyeleri, online laboratuvarlarda ve ayrıntılı danışmanlık görüşmelerinde Apple uzmanlarıyla doğrudan iletişime geçerek en son teknolojilerin uygulanması, en iyi yöntemlerin takibi ve uygulamaları ve oyunları daha da ileriye taşıma yolları gibi konularda fikir alışverişi yapabilecek.

  Oturum Videoları ve Kılavuzlar

  Hafta boyunca düzenlenecek 100’den fazla teknik oturum ile WWDC24, geliştiricilere Apple mühendislerinden, tasarımcılarından ve diğer uzmanlardan bilgi alma imkanı sunarak en son teknolojiler ve yazılım çerçeveleri hakkında ayrıntılı bilgi edinme fırsatı verecek. Oturumlar Apple Developer uygulamasında, web sitesinde ve YouTube kanalında yer alacak.

  Swift Student Challenge

  Bu yıl, olağanüstü başvurularıyla Distinguished Winner ünvanı almaya hak kazanan 50 kişi, WWDC haftası içinde Apple Park’ta özel etkinliklerle dolu üç günlük bir deneyim yaşayacak.

  Apple Tasarım Ödülleri

  Bu yılın finalistleri bugün Apple Developer web sitesinde ve uygulamasında açıklandı. Kazananlar ise yakında duyurulacak.

  Developer Uygulaması

  Apple Developer uygulaması; iPhone, iPad, Mac, Apple TV ve Apple Vision Pro’da WWDC24 deneyimi yaşamak için harika bir yol sunuyor. Uygulamada geliştiriciler en son haberlere, videolara, duyurulara ve aktivitelere erişebiliyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN