Apple’dan yeni teknoloji için açıklama geldi

0

Apple, 15 Eylül tarihinde yeni cihazlarını karşımıza çıkardı. Bu cihazlar arasında, bir ilki barındıran Apple iPad Air 4. nesil de vardı. Güç açma tuşundan parmak izi okuyucuya sahip ilk Apple cihaz olan 4. nesil iPad Air için bir açıklama geldi.

Güç açma tuşundan parmak izi okuyucu

Apple’ın yetkili isimlerinden açıklamalar geldi. Ürün Pazarlama Başkan Yardımcısı Bob Borchers ve Donanım Mühendisliği Başkan Yardımcısı John Ternus, bir podcast yayınında tablet hakkında konuştu. Tabletin geliştirme süreci hakkında konuşan Borchers ve arkadaşı, süreç hakkında oldukça zor ifadelerini kullandı.

Süreci zor yapan ise tabletteki ilk oldu. Touch ID, eski cihazlarda ana menü tuşundaydı. Buradaki tuşun büyüklüğü, parmak izi okuma sırasında işlemi oldukça fazla hızlandırıyordu. Şimdi ise bir uyandırma tuşuna yerleştirilen teknoloji, parmak izi okuma hızının düşmesine sebep oldu. Tüm bunlara rağmen, Bob Borchers küçük bir detay gibi görünen bu güç düğmesinin aslında büyük bir mühendislik çalışmasının ürünü olduğunu açıkladı. Ana ekran tuşuna kıyasla güç düğmesinde Touch ID’nin çok daha dar bir alana sahip olduğunu ve parmak izi okumanın başarılı olması için ihtiyaç duyulan hassaslığın arttığını belirtti.

Cevap bırakın