Apple’dan yeni giyilebilir iki cihaz yolda

0

Apple yeni bir iddia ile gündeme gelmeyi başardı. Analist Ming-Chi Kuo Apple’ın ilerleyen dönemdeki yol haritasına yönelik yeni bir rapor yayımlandı. Apple Glass modeline ek olarak farklı özellikler ve tasarım gündemde gibi duruyor.

Kuo’ya göre Apple artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik odağında harmanlanmış bir ürün ortaya çıkartacak. Şu an için hangi yapıda olduğunu bilmiyoruz ancak daha önce bu cihazın Apple Glass olarak adlandırılacağı söylenmişti.

Apple Glass, artırılmış ve sanal gerçeklik odağında yeni hamleler

Apple Glass söylendiği kadarıyla 8K çözünürlüğünde iki adet ekrana sahip olacak. Cihaz hakkında daha önce pek çok şey çıksa da yukarıda da aktardığımız gibi AR başlık şeklinde de karşımıza çıkma ihtimali bulunuyor ve iPhone 12 ile Apple ekosistemine giren LiDAR sensör belirtildiği kadarıyla bu cihazda yerini alacak.

apple-glass-00

Şirketin söz konusu başlığı 2022 yılının ilk aylarında tanıtılacak ve piyasaya sürülecek. Akabinde Kuo’ya göre Apple bununla sınırlı kalmayacak ve 2030 tarihine kadar ‘artırılmış gerçeklik kontakt lenslerini‘ piyasaya sürecek.

MacRumors tarafından aktarılan bu haberde ise Kuo, lenslerin elektroniği “görünür bilgi işlem” çağından “görünmez hesaplamaya” getireceğini söylüyor. iPhone ya da başka bir cihazla etkileşime geçmesi bekleniyor ve şu an için çok bir ayrıntı bulunmuyor. Apple’ın kontakt lensleri, gözlük veya başlık takmaya gerek kalmadan basit bir artırılmış gerçeklik deneyimi sağlayabilir gibi görünüyor.

Cevap bırakın