Apple’dan çok konuşulacak iPhone XS Max kararı!

0

Apple büyük umutlar ile satışa sunduğu yeni akıllı telefonları iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR’dan bir türlü istediği başarıyı elde edemiyor. Özellikle tasarımsal açıdan pek bir fark sunulmaması ve cihazların yüksek fiyat etiketine sahip olması en büyük nedenler arasında.

Apple iPhone XS Max üretimini azaltacak!

iPhone XR ve iPhone XS’in satışlarını artırmak için çeşitli kampanyalar düzenlemiş olsa da, istenilen satış hedeflerine ulaşılamadığı belirtiliyor. Daha önce konuşulan üretimi yavaşlatma kararı bu kez iPhone XS Max ile gündemde.

City Research araştırma şirketinin yayınladığı son raporlara göre, Apple’ın 2019’un ikinci çeyreğinde iPhone XS Max üretimini yüzde 50 oranında azaltması bekleniyor. Bunun haricinde raporda Apple’ın 2019 yılında toplam 45 milyon adet iPhone üretimini gerçekleştireceği belirtiliyor.

Bu sayede maliyetlerini azaltacak olan Apple’ın, iPhone satışlarını eski seviyeye getirebilmesi için 2019 yılında kullanıcılar ile buluşturacağı yeni iPhone modellerinde özellikle tasarımsal açıdan radikal değişikler sunması şart.

Cevap bırakın