Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  GenelApple CEO’sundan 6,56 milyon dolarlık bağış

  Apple CEO’sundan 6,56 milyon dolarlık bağış

  Apple Unveils iPhone 6Teknoloji şirketi Apple’ın CEO’su Tim Cook, bir yardım kuruluşuna 6,56 milyon dolar bağışta bulundu. ABD Menkul Kıymetler Borsası tarafından yapılan açıklamada ilgili bağışın hisse senedi yoluyla yapıldığı ve toplamda 50 bin Apple hissesinin aktarıldığı kaydedildi.

  Tim Cook’un bağışı bir yardım kuruluşuna yaptığı kesinleşirken, söz konusu kuruluşun adı ise açıklanmadı. Yardım, Apple CEO’sunun geçtiğimiz aylarda gerçekleştirdiği ‘yardımseverlik’ konusunda açıklamalarının ardından büyük sükse yarattı.

  Cook, ünlü medya organlarından Fortune dergisine ‘Yardımseverliği sistematik hale getirmek istiyorum’ demiş, ancak kişisel olarak bu denli yüksek segmentli bir yardım atağı yapmamıştı. Daha önce sistematik olarak yer aldığı bağış yapısı, Apple çalışanlarını da kapsayacak şekilde düzenlenmiş ve toplamda da yarım milyon dolara yakın yardım toplanmıştı.

  Tim-CookApple’ın Steve Jobs’tan sonraki CEO’su şirketin finansal yükselişini baş aktörlerinden biri olarak gösteriliyor. Geçtiğimiz aylarda Apple, 700 milyar doların üzerine çıkan borsa değeri ile finans çevrelerini şaşırtmıştı. Apple CEO’su 120 milyon doları Apple hisse senetleri olmak üzere 1 milyar doların üzerinde servete sahip.

  Teknoloji dünyasında şimdiye kadar en çok bağışta bulunan kişi ise Microsoft’un kurucusu Bill Gates. Gates’ın yardımlarının toplamının 30 milyar dolardan fazla olduğu tahmin ediliyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN