Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiApple CEO’su Tim Cook, Çin'deki şirket hisselerini coşturdu!

  Apple CEO’su Tim Cook, Çin’deki şirket hisselerini coşturdu!

  apple

  Piyasaların çalkantılı olduğu tek ülke Türkiye değil. Dünyanın birçok ülkesinde ekonominin seyrinde problemler açığa çıkmaya devam ediyor. Bu ülkelerden biri de Çin. Teknoloji dünyasının en zengin markası (700 milyar doları aşkın piyasa değeri ile) Apple, Çin’de 2015 yılı içinde ilk kez hisse senetleri 100 doların altına kadar geriledi ve durumun hemen ardından sürpriz bir gelişme yaşandı.

  Apple’ın CEO’su Tim Cook, CNBC piyasa uzmanı Jim Cramer’a açıklamalarda bulundu. Bu oldukça nadir gerçekleşen bir şeydi…

  Çin’de Temmuz ve Ağustos ayları boyunca güçlü bir büyüme yaşadıklarını belirten Cook, iPhone aktivasyonlarında son birkaç haftada hızlanma görüldüğünü, App Store uygulama mağazalarının da Çin’de yılın en iyi performansını sergilediği açıkladı. Bu pozitif bilgiler, Çin’deki Apple borsa değerine anında yansıdı. Apple, kriz öncesindeki değerlerine (hisse senedi başına 107 dolar) geri döndü.

  apple-tim-cook-star-wars Söz konusu gelişme, ABD basınında esprili şekilde yer aldı…

  Apple’ın başındaki isim, adeta piyasalardaki Apple yatırımcısının yüzünü güldürürken Cook, daha önce, Çin’in geniş ve büyüyen bir gelir kaynağı olacağını söylemişti. Gerçekten de Çin pazarı Apple için büyük bir odak noktası halini almış görünüyor. 2014 yılı sonu itibarıyla Çin’de 557 milyon mobil internet kullanıcısı bulunuyor. Bu rakam, 2013 verilerine göre 56 milyon 720 bin daha fazla.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN