İddia: Apple CEO’su kan şekerini ölçebilen Apple Watch benzeri cihaz kullanıyor

0

Tanınmış medya platformlarından CNBC’de yer alan habere göre Apple CEO’su Tim Cook, Apple Watch ile eşleştirilebilen bir giyilebilir cihaz kullanıyor. Bu cihazın özelliğinin kan şekeri seviyelerini ölçümleyebilmesi olduğu kaydediliyor. Apple, geçtiğimiz aylarda bir grup biyomekanik mühendisini işe almıştı ve şirketin sonraki Apple Watch ürününde kan şekeri ölçümü özelliğini sunabileceği iddiaları da kamuoyunda yer bulmuştu. Görünüşe bakılırsa Apple, Apple Watch’tan bağımsız şekilde söz konusu işleve (şeker ölçümü) sahip bir cihaz üzerinde çalışıyor olabilir.

Öte yandan testlerin Apple CEO’su tarafından bizzat yapılıyor olması ilgi çekici detaylardan biri. Şu anda piyasada benzer konuda cihazlar mevcut, ancak bu cilde temas eden sensörlerin kullanımıyla mümkün. Apple’ın bu alanda, yakın gelecekte ne gibi sürprizler sunabileceği merak konusu.

Tim Cook, geçtiğimiz şubat ayında İskoçya’da katıldığı bir sempozyumda üniversite öğrencilerine bir glikoz takip cihazı ‘giydiğini’ ve bunun farklı gıdaların kan şekeri üzerindeki etkisini görmesinde yardımcı olduğunu ifade etmişti. Diyabetik olmadan önce insanların tükettikleri besinleri ayarlamaları gerektiğini ifade eden başka açıklamaları da olmuştu.

Apple CEO’sunun bu ilgisi, diğer birçok ipucuyla birleştiğinde, öncü teknoloji şirketlerinden Apple adına bir sonraki üründe, şeker ölçümüne dair özelliklerin sunulabileceğine işaret ediyor.

Önümüzdeki dönemde Apple marka, yeni bir giyilebilir teknoloji ürünü tanıtımı gerçekleştirilebilir gibi görünüyor.

Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

Cevap bırakın