Apple CarPlay’e WhatsApp geldi

0

Apple’ın 2014 yılında iOS 7.1’le birlikte sunmaya başladığı otomobiller için bilgi-eğlence sistemi CarPlay’e destek veren uygulamalar arasında WhatsApp de katıldı. İşte detaylar…

Yeni bir güncelleme ile birlikte gelen WhatsApp’in CarPlay özelliği, sürüş sırasında iPhone cihazınızı daha rahat şekilde kullanmanıza imkan tanıyor… WhatsApp’ın 2.18.2 versiyonuda gelen iPhone CarPlay desteği ile birlilkte iPhone kullanırken aracınızda eğer ilgili sistem yazılımı (CarPlay) varsa ve WhatsApp da söz konusu versiyona yükseltilmişse mesajlaşma, konuşma gibi işlemler telefon olmaksızın gerçekleştirilebiliyor…

Otomobillerde mobil kalmak, günümüzün olmazsa olmaz gerekliliklerinden. Ancak konu sürücü koltuğunda oturan kimse olduğunda durum değişiyor. Akıllı telefon kullanırken aynı anda yola konsantre olma gerekliliği ve bu noktada yaşanan kimi sorunlar, trafik kazalarının önemli nedenleri arasında yer alıyor. Bu noktada Apple CarPlay sistemine gelen WhatsApp güncellemesi büyük önem taşıyor.

Eğer CarPlay uyumlu sistem bulunmayan bir araç sahibiyseniz sürüş esnasında WhatsApp kullanmaktan mümkün olduğunca kaçınmanızı tavsiye ediyoruz.

Harita, mesaj, müzik ve eller serbest özellikleri ile dikkat çeken Apple CarPlay, popüler uygulama WhatsApp’ın da destek vermesiyle birlikte daha fonksiyonel bir hal almış oluyor. Her geçen yıl kendisini daha da geliştiren platformun bundan sonra hangi öne çıkan uygulama desteğini alacağı ise şimdiden merak konusu.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın