Apple Card kullanıma hazır

0

Kullanıcılar, Apple Card’a Ağustos ayı içerisinde kavuşabilecekler. İşte detaylar…

Apple’ın kendine ait sadakat/kredi kartı üreteceği ve hizmete açacağı aylar öncesinden biliniyordu. Ancak uzun bir süre geçmiş olmasına rağmen şirket tarafından konuya dair resmi açıklama gelmemişti. Sonunda beklenen haber geldi. Gelen habere göre; Apple’a ait olan Apple Card, müşterilerinin kullanımına hazır konumunda. İlk kart sahipleri Apple Card’a Ağustos ayı içerisinde kavuşabilecekler.

Birçok avantaj sunan Apple Card, öncelikle kullanmak isteyenlere ücretsiz olarak dağıtılacak. İlk dağıtımlar Ağustos ayı içerisinde olsa da; tamamen genele yayılan bir kullanım imkanı için Apple tarafından net bir tarih verilmedi. Ancak gelen sızıntı haberlere göre; kartın genele yakın bir kullanıma ulaşması yıl sonuna kadar devam edecek gibi duruyor.

Apple Card diğer alışılmış ve bilindik kredi kartlarından farklı bir yapıya sahip olacak. Öncelikle kart titanyum maddesinden üretildi. Sizin de alışık olduğunuz kredi kartı numarası, son kullanma tarihi ya da güvenlik kodu gibi bilgiler kart üzerinde kesinlikle yazmayacak. Kartın üzerinde sadece Apple Card sahibinin adı ve soyadı yazacak. Böylece Apple şirketi gizliliğe çok fazla önem verdiğini göstermek istiyor.

Apple tarafından hizmete açılan kartın birçok hediyesi de yer alıyor. Apple Card’ı kullanarak herhangi bir Apple marka ürün alırsanız harcadığınız tutarın %3 oranı kartınıza geri iade edilecek. Apple Pay işlemlerinde Apple Card’ını kullanan tüketiciler ise %2 geri iade alacaklar. Kartın yıllık aidat ya da gecikme bedelleri de bulunmuyor.

Cevap bırakın