Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiApple, çalışanlarına özel Apple Watch kordonu dağıttı

  Apple, çalışanlarına özel Apple Watch kordonu dağıttı

  Ekran Resmi 2016-06-27 23.11.18

  Bugünlerde LGBT haklarını savunmak ve kutlamak amacıyla binlerce kişi sokaklara dökülüyor. Bu duruma birçok teknoloji şirketi gibi Apple da kayıtsız kalmadı ve çalışanlarına özel tasarım Apple Watch kordonu dağıttı. İşte detaylar…

  ABD/Cupertino merkezli şirket, çalışanlarına LGBT onur bayrağının renklerini taşıyan Apple Watch kordonu hediye etti. Sınırlı sayıda üretilen bu kordonlar şimdilik sadece Apple Watch çalışanları tarafından kullanılabiliyor. Apple’ın bu kordonları çalışanları dışındaki kimselere de sunup sunmayacağı ise henüz belirsizliğini koruyor. Bununla birlikte teknoloji şirketinin söz konusu kordon modelini satışa sunması bekleniyor. Aksesuarın fiyatı ya da çıkış tarihi gibi detayları hakkında ise herhangi bir ipucu bulunmuyor.

   Eşitliğe vurgu

  Teknoloji devi Apple’ın gökkuşağı rengindeki bu kordonlarının LGBT’nin yanı sıra şirketin 1976’daki ikonik renkli logosunu da simgelediğini belirtmekte fayda var. Apple yaptığı açıklamada bu kordonların şirketin ‘eşitliğe bağlılığının’ bir göstergesi olduğunu ve çalışanlarının ilgili renklerdeki kordonları gururla giyeceğinin umulduğu belirtildi.

  Yürüyüşte Facebook ve Google da vardı

  Bu yıl San Francisco’daki onur yürüyüşüne Apple’ın yanı sıra sosyal medya şirketi Facebook, internet ve yazılım markası Google, Lyft ve Salesforce gibi teknoloji şirketleri de katıldı.

  Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN