Apple bilgisayarlar için yeni güncelleme yayınlandı

0

Apple, bilgisayarları için yayınladığı yeni güncelleme ile beraber kullancıların yaşadığı bazı sıkıntıları çözdü. Geçtiğimiz Ekim ayında sunulan yeni macOS işletim sistemi olan Catalina’nın çıkışından bu yana yayınlanan üçüncü güncelleştirme ile beraber neler değişti, macOS güncellemesi neler getirdi gelin yakından bakalım.

macOS güncellemesi neler değiştirdi?

Yayınlanan yeni güncelleme, kullanıcıların yaşadığı sorunlara çözüm olarak kullanıcılara sunuldu.Yeni güncelleme ile, Mac cihazlara “Pro Mode” kod adıyla yayınlandı. Pro Mode, performans artırımını sağlayan fan hızı sınırlaması ve enerji tasarrufu kısıtlamalarını geçersiz kılan isteğe bağlı bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Bu özellik kullanıldığı taktirde, performans artışı sağlanabilecek ancak batarya ömrünün olumsuz etkilenmesi ve fan gürültüsünün artabileceği notlarda yer alıyor.

Diğer güncelleme yayın notlarına göre, Pro Display XDR üzerinde SDR iş akışları için düşük gri düzeylerinin gama işlemesi optimizasyonu ve çoklu akış video düzenleme iyileştirmeleri yer alıyor. Cihazlarda yer alan Intel ve AMD grafik sürücüleri de güncellendi ve hatalar giderildi.

Yeni güncellemeyi nasıl yükleyebilirim?

macOS Catalina 10.15.3 güncellemesini Finder üzerinde Sistem Tercihleri > Sistem Yazılımı > Güncelle bölümünden ya da App Store üzerindeki güncellemeler üzerinden yükleyebilirsiniz.

Cevap bırakın