Apple’dan aşınmayı engelleyecek yeni klavye tasarımı!

0

Apple’ın gelecekte karşımıza çıkaracağı klavye tasarımıyla ilgili yeni bir patent görüntüsü sızdırıldı. Ortaya çıkan belgelere göre, ilerleyen dönemde Apple klavyeleri üzerindeki aşınma izleri tarih olabilir. Peki ama nasıl? İşte Apple patentindeki dikkat çeken detaylar.

Apple klavye tasarımı ile ilgili yeni bir başvuru yaptı

Apple, donanımları aslında uzun süreli kullanımlarda dayanıklılıklarıyla biliniyor. Bunun yanında klavyelerin ise aşınmayı en net gösteren ekipmanlar arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Tuşların üzerindeki harfler zaman içinde, aşınmanın etkisiyle, ortadan kayboluyor. Apple de yeni patent başvurusuyla bu durumun önüne geçmeye kararlı gibi görünüyor.

Apple klavye

Şeffaf Klavye Tuşları adında bir başvuru yapan şirket, daha güçlü bir klavye için cam malzemeye yönelmiş gibi duruyor. Böylece cihaz aşınmadan çok daha uzun yıllar kullanılabilecek. Aynı zamanda görsel açıdan da bunun hoş bir çözüm olduğunu söyleyebiliriz.

Çıkan tasarıma baktığımızda anahtar gövdenin olduğu bir klavye tuşu görüyoruz. Bu tuşta üst kısımda şeffaf bir yüzey mevcut. Ayrıca, ilgi çeken bir diğer nokta ise klavye aydınlatmasının renk değiştirebiliyor olması. Oyuncu klavyelerine benzer bir renk değişimi olacağı düşünülürken, cihazınızın rengine ve ortama uygun renk değişimi seçenekleri de bulunabilir.

Bununla birlikte klavyenin yeni cam yapı ile yeniden tasarlanması da, klavye aşınmalarını giderecek gibi duruyor. Bu yeni patentin mucitleri arasında, daha önce Apple’ın önemli patentlerinde yer almış Paul X. Wang da yer alıyor. Henüz bu patentin gerçek olup olmayacağı konusunda net bir bilgi bulunmasa da, yakın zamanda daha detaylı bilgilerle karşılacağız gibi duruyor.

Cevap bırakın