Apple Arcade kullanıcılarına 4 yeni oyun müjdesi

0

Ülkemizde de hizmet veren Apple Arcade, iOS 13 yazılımının piyasaya sürülmesinden beri aktif olarak hayatına devam ediyor. Ayda sadece bir kez ücret ödeme karşılığında yüzlerce oyunu kullanıcıların önüne sunan Apple, sürpriz bir güncelleme ile müşterilerinin karşısında.

Apple Arcade oyunları

Apple Arcade oyunları ailesine kimler katıldı?

Bağımsız oyun geliştiricilerini takip edenlerin yakından tanıdığı Amanita Design da Apple Arcade platformuna adım attı. Firma tarafından eğlenceli bir macera oyunu olarak adlandırılan yeni yapım Pilgrims, oyunculara özgürce dolaşma ve arkadaş edinme fırsatı tanıyor.

Birlikteliğin ve yardımseverliğin temel alındığı Pilgrims, kendini sürekli tekrar etmek ve kullanıcılara devamlı görev vermek yerine oynanışa odaklanmış. Bunun dışında oyunseverlerin yine yakından tanıdığı Neko Atsume oyununun yapımcısı Hit-Point de yeni bir proje ile burada yer alıyor: Nightmare Farm.

Apple Arcade

Acı bir kabusun hikayesini ele alan Nightmare Farm, bu kabusun parlak bir dünyada nelere yol açtığını anlatıyor. Neko Atsume’nin oynanışına benzeyen yapısı ile dikkat eden yapımda karakterlerle etkileşim içerisinde olmak en önemli davranış olarak yer ediniyor. Oyuncuların Titular çiftliğinde yaşayan bireylere yiyecek hazırlamaları, oyuncak hediye etmeleri ve mahsul yetiştirmeleri gerekiyor.

Daha geleneksel bir Arcade oyunu isteyenler adına Redout: Space Assault devreye giriyor. Fütüristik bilim kurgu tarzı oyunlar sevenler, yıldırım hızındaki uzay savaşlarına hazır olmalılar. Adrenalinin ve stratejinin birlikte olduğu bu yapımda kullanıcılara uzay korsanlarını avlamak düşüyor.

Apple Arcade oyunları

Apple tarafından getirilen son isim ise The Bradwell Conspiracy olarak kayıtlara geçti. Birinci sahış nişancı deneyimini Apple Arcade cihazında yaşamak isteyenlere özel olarak sunulan bu oyun, oyunculardan bir komplo hikayesinin çözülmesini istiyor.

Çeşitli bulmacalar yardımıyla sırlar dolu atmosferleri keşfetmeyi tercih edenlerin oynayabileceği The Bradwell Conspiracy, 3 boyutlu oynanış altyapısı ile gayet yeterli bir oyun deneyimi sağlayacak gibi duruyor. Dilerseniz aşağıda Pilgrims isimli oyun için yayımlanmış olan bir tanıtım videosu mevcut. İyi seyirler.

Yeni gelen Apple Arcade oyunları konusunda neler düşünüyorsunuz?

Cevap bırakın