Apple AR gözlüğü hakkında yeni detaylar ortaya çıktı!

0

Apple, son zamanlarda ürün yelpazesini genişletmek için önemli adımlar atıyor. Yeni ürünlerinde arttırılmış gerçekliğe fazlasıyla önem veren şirket, direkt bu yönde bir ürün için de çalışmalara başlamış gibi gözüküyor. Apple tarafından çalışmalarına başlanan Apple AR gözlüğü için yeni bilgiler ortaya çıktı.

Apple AR gözlüğü 2020 yılında gelebilir!

Apple’a yakın kaynakların yaptığı açıklamalar, şirketin yeni ürünleri hakkında da erken bilgi edinmemizi sağlıyor. Apple’ın arttırılmış gerçekliğe yönelik ilk ürünü, iddialara göre bu yılın son çeyreğinde seri üretime girecek. Bununla birlikte 2020 yılının ikinci veya üçüncü çeyreğinde de satışa sunulması bekleniyor.

Satışa sunulacak ilk model, pek çok yönden iPhone‘a bağlı bir şekilde çalışacak. Bilgi, görüntü ve konum servisi gibi detayları iPhone üzerinden işleyecek olan gözlük, bir yandan da Apple’ın kablosuz kulaklığı AirPods modeline benzeyecek diyebiliriz.

Apple’ın AR gözlüğü, AMOLED ekrandan daha az enerji tüketimine, daha düşük gecikmeye, daha yüksek kontrasta sahip MicroLED ekranlar ile gelecek. MicroLED ekranlar, AMOLED ekranlardan yaklaşık 30 kat daha parlak. Bununla birlikte gözlük de, gün ışığında da kullanılacağı için doğru bir karar olacağı söylenebilir.

 

 

Cevap bırakın