Apple, App Store’u temizliyor

0

Apple son zamanlarda App Store’un kalitesini artırmak için ekstra çaba harcıyor. Firma, uygulama mağazasındaki klon ve spam uygulamaların hızla kaldırılmasına odaklanmış durumda…

App Store inceleme talimatlarına göre ticari bir şablondan ya da uygulama oluşturma servisinden geliştirilen uygulamalar anında silinecek. Son zamanlarda popüler olan hazır şablonlardan uygulama geliştirme servisleri şu sıralar Apple’ın hedefi olmuş durumda. Bu servisler kullanılarak geliştirilen uygulamalar artık reddedilecek. Tek tıkla hazır şablondan uygulama geliştirebileceğiniz bu servisler zamanında onlarca Flappy Bird klonunun ortaya çıkmasına neden olmuştu.

Flappy Bird tarzı klon uygulamalarının yanı sıra korsan müzik dinleme uygulamaları da Apple’ın tahammül edemediği uygulamalar arasında.

Çok sayıda uygulama silindi

Apple’ın son zamanlarda yoğunlaştığı Appl Store temizleme çalışmalarında yüz binlerce uygulamanın silindiği söyleniyor. Bu uygulamalar arasında klon ve spam’lerin yanı sıra yıllardır indirilmeyen ve 64 bit uyumlu olmayan uygulamalar da bulunuyor.

Hedef; daha yüksek kalite!

Apple bu temizlik çalışmalarına geçtiğimiz ekim ayında başlamış sorunlu ve terk edilmiş yaklaşık 50 bin uygulamayı mağazasından kaldırmıştı. Bu yıl içerisinde ise temizlik çalışmalarına hız verip mağazasını çok daha kaliteli bir hale getirmeyi amaçlıyor.

Cevap bırakın