Apple: ‘Amazon’daki Apple logolu şarj cihazlarının yüzde 90’ı sahte’

0

landscape-1432664593-501880523

Apple, 2016’nın son aylarında adından en çok söz ettiren teknoloji şirketlerinden biri durumunda. Geçtiğimiz ay lanse edilen iPhone 7, iPhone 7 Plus ve Apple Watch Series 2 ile son dönemde teknoloji raflarındaki en güncel modellerin üreticisi noktasındaki marka, bu kez son derece beklenmedik bir şekilde gündeme geldi…

Apple resmi bir açıklama ile e-ticaret şirketi Amazon’da satışı gerçekleştirilen kendi logosuna sahip şarj cihazları ve kabloların yüzde 90’ının sahte olduğu iddiasında bulundu. Sadece yüzde 10’luk kesimin original Apple ürünleri olduğu kaydedildi. Aradaki devasa uçurum söyleminin haklılığı net olmamakla beraber teknoloji şirketinin konuyu hukuki mecraya taşıdığı belirtiliyor.

Konu mahkeme salonlarında

Apple, New Jersey’de Amazon.com aleyhine açtığı dava ile haklılığını ortaya koymayı planlıyor. Dava dosyasında Apple logosu basılı Lightning girişli şarj cihazları ve kablolarının aşırı ısınma, yangın ve elektrik çarpması riskleri taşıdığı ifadelerine yer verilirken söz konusu şarj cihazı ve kablolarının Apple ürünleriymiş gibi Amazon’da satıldığının altı çiziliyor.

Sahte ürünlerle amansız bir savaş

 Apple, uzun yıllardır sahte ürünlerle mücadele ediyor, ancak şirketin özellikle Çin merkezli merdiven altı üreticilerine engel olunacak bir formül bulmakta zorlandığı da net bir şekilde biliniyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın