Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürApple AirPod'unuzun Ne Kadar Ömrü Kaldı?

  Apple AirPod’unuzun Ne Kadar Ömrü Kaldı?

  Apple kulaklıklar, şık tasarımları ve yüksek ses kalitesiyle kullanıcılarının tercihini cezbetmeye devam ediyor. Ancak, tüm piller gibi, Apple kulaklık pillerinin de ömrü sınırlıdır. Apple AirPod’unuzun Ne Kadar Ömrü Kaldı? başlıklı bu yazıda, Apple kulaklığınızın pil ömrünü uzatmak için uygulayabileceğiniz bazı ipuçlarından bahsedeceğim.
  Batarya Kullanım Süresi
  Pil tasarrufu modunu kullanın: Hem AirPods hem de AirPods Pro’da pil tasarrufu modu bulunur. Bu mod, aktif gürültü engelleme ve uzamsal ses gibi pil tasarrufu sağlayan özellikleri ihtiyaç olmadığında devre dışı bırakarak, pil ömrünü uzatmaya yardımcı olur. Pil tasarrufu modunu etkinleştirmek için AirPods’unuzu Bluetooth ayarlarında “Pil” seçeneğini kullanabilirsiniz.
  Tek kulaklığı kullanın: İki kulaklığı yerine tek kulaklığı kullanmak pil ömrünü önemli ölçüde uzatacaktır. Özellikle sesli aramalar veya müzik dinlemek gibi tek kulaklık kullanımına uygun aktiviteler için bu yöntemi kullanabilirsiniz.
  Ses seviyesini düşürün: Yüksek ses seviyesinde müzik dinlemek pili daha hızlı tüketir. Mümkün olduğunca ses seviyesini daha düşük seviyede tutmaya çalışın.
  Kulaklıklarınızı kullanmadığınız zamanlarda şarj kutusunda saklayın: Kulaklıklarınızı kullanmadığınız zamanlarda şarj kutusunda saklamak, bataryaların kullanımını önlediğinden, ömrünü de uzatacaktır.
  Çevresel Koşullar
  Kulaklıklarınızı aşırı sıcaktan ve soğuktan koruyun: Aşırı sıcaklık ve soğuk, pil ömrünün kısalmasına neden olur. Kulaklıklarınızı doğrudan güneş ışığına maruz bırakmaktan veya aşırı soğuk ortamlarda kullanmaktan kaçının.
  Kulaklıklarınızı kuru tutun: Kulaklıklarınızı sudan veya diğer sıvılardan uzak tutun. Nem, pil ömrüne zarar verebilir. Kulaklıklarınız ıslanırsa, yumuşak ve kuru bir bezle kurulayabilirsiniz.
  Kulaklıklarınızı düzenli olarak temizleyin: Kulaklık uçlarında biriken kir ve toz, pil ömrünü kısaltabilir. Kulaklıklarınızı düzenli olarak yumuşak ve kuru bir bezle temizleyin.
  Kablosuz şarj kutusunu kullanın: AirPods Pro için kablosuz şarj kutusu, şarj kutusunu kablosuz şarj pedleri üzerinde şarj etmenizi sağlar. Bu sayede, şarj kablosuyla uğraşmadan şarj kutusunu kolayca şarj edebilirsiniz.
  Birden fazla cihazla eşleştirmekten kaçının: Kulaklıklarınızı birden fazla cihazla eşleştirmek pil ömrünü kısaltabilir. Mümkün olduğunca kulaklıklarınızı tek bir cihazla kullanmaya çalışın.
  Otomatik kulak algılama özelliğini kullanın: Bu özellik, kulaklıkları kulağınızdan çıkardığınızda müziğin otomatik olarak durmasını sağlayarak pil tasarrufu sağlar. Otomatik kulak algılama özelliğini etkinleştirmek için AirPods’unuzun Bluetooth ayarlarından, “Kulak Algılama” seçeneğini kullanabilirsiniz.
  Konumsal ses özelliğini devre dışı bırakın: AirPods Pro’da bulunan konumsal ses özelliği, daha sürükleyici bir ses deneyimi sunar ancak pili daha hızlı tüketir. Konumsal ses özelliğini kullanmıyorsanız, pil tasarrufu için devre dışı bırakabilirsiniz. Bunu yapmak için AirPods Pro’nun Bluetooth ayarlarından, “Kulaklıklar” seçeneğine gidin ve ardından “Konumsal Ses” seçeneğini kapatın.
  Ekran zaman aşımını kısaltın: Kulaklıklarınızı iPhone veya iPad’inizle kullanırken, ekran zaman aşımını kısaltmak pil tasarrufu sağlayabilir. Ekranın daha kısa sürede kapanmasını sağlayarak, pilin boş yere tükenmesini önleyebilirsiniz. Bunu yapmak için Ayarlar > Genel > Kilit ve Otomatik Kilit ekranına giderek, zaman aşımı süresini ayarlayabilirsiniz.
  Güncelleme
  Yazılım güncellemelerini takip edin: Apple, kulaklık yazılımı için düzenli olarak güncellemeler yayınlar. Bu güncellemeler, pil ömrü de dahil olmak üzere çeşitli iyileştirmeler içerebilir. Kulaklıklarınızın yazılımının güncel olduğundan emin olun. Bunun için AirPods’unuzu iPhone veya iPad’inize bağlayın ve ardından Ayarlar > Bluetooth > AirPods’u seçin. “Bilgi“ye dokunarak “Yazılım Sürümü” kontrol edebilirsiniz.

  X takip için @salihertugrul

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN