Apple AirPods’tan yeni başarı

0

Apple’ın en sevilen aksesuarları arasında yer alan AirPods için yeni haberler gelmeye devam ediyor. AirPods satış rakamları hakkındaki haberlere bakılırsa, tüm dünyada en çok satılan kablosuz kulaklık ünvanı yakın bir zamanda değişebilir.

AirPods satış rakamları Apple’ın yüzünü güldürüyor!

Apple’ın kablosuz kulaklığı AirPods, bu yıl 60 milyon adet satarak Apple’ın yüzünü güldürmeyi başardı. Üstelik rakamlar sadece satış adeti ile sınırlı değil. Belirtilen satış rakamları ile beraber, tüm dünyada satılan her iki kulaklıktan birisi Apple logolu olduğunu anlayabiliyoruz.

Apple, kendi içerisindeki ekosistem ile kullanıcıların hayatını kolaylaştırmayı hedefleyen bir firma. Apple tarafından üretilen cihazların bir aradaki uyumu, kullanıcılar tarafından da oldukça beğeniliyor ve satın alma aşamasında buna göre karar verilmesine sebep oluyor. Bir iPhone kullanıcısı, Apple Watch dışında akıllı saat almamayı tercih ederken bu durum kablosuz kulaklıklarda da kendini gösteriyor.Apple’ın geçtiğimiz yıllarda telefonlarından 3.5 mm jack girişini kaldırması kullanıcılar tarafında ilk başta yadırganmıştı. Ancak son duruma bakılırsa, iPhone kullanıcıları da tercihlerini kablosuz kulaklıklardan yapmaya başladı.

Kablosuz kulaklık pazarından oldukça iyi gelirler elde eden Apple, AirPods Pro ile birlikte bu pazara verdiği önemi kanıtlamış oldu. 2019 yılının Ekim ayında çıkan AirPods Pro, en büyük çıkışı yakalayan kablosuz kulaklık ürünü olmuştu. 60 milyon satış ile birlikte kablosuz kulaklık pazarının yüzde 50‘sine sahip olanApple, piyasa tahminlerine göre bu durumu sürdüreceğe benziyor.

 

Cevap bırakın