Apple ağırlığını ortaya koydu! Devlere fark attı

0

Apple iPad satışları noktasında devlere fark atmayı başardı. Adet sayısını ve kârını artıran şirket dikkat çekmeyi de başarıyor. Apple geçen yıl ulaştığı gelir ile dikkat çekmiş ve akıllı telefon tarafında tutturduğu hedeflerle adından söz ettirmişti. Şirket yükselişine devem ediyor. 2021 yılı için yayımlanan yeni çeyrek raporunda tablet tarafında ne kadar gelir elde ettiğini açıkladı. Şirket, satılan iPad’ler sayısında hem Amazon’u hem de Samsung’u geride bırakmayı başardı.

Apple iPad satışları ile öne çıkıyor

Apple özellikle iPhone ve MacBook tarafında oldukça önemli başarılar elde etmişti. Rakamlar şirketin satışlarda oldukça büyük oranlara ulaştığını gözler önüne sererken, öte yandan tablet satışlarında elde ettiği başarı da ortaya çıktı. Apple 7.4 milyar dolar gelir elde ederek liderlik koltuğuna iyice yerleşti.

Android cihazlar karşısında önemli bir ‘stabilizasyon’ sunan Apple, cihazlarının arasındaki uyumluluk ve entegrasyon sayesinde de kullanıcılarının gönlünü fethetiyor. Öte yandan iPad’lere rakip pek çok ürün piyasaya sürülmesine rağmen Apple liderliğini korumaya devam ediyor.

Apple iPad satışları

Apple yayımlanan yeni verilere göre 12.9 milyon adet iPad satmayı başardı. Samsung ve Amazon’un toplam sattığı tablet adedi ise 12.3 milyon. Yani Apple tek başına iki markayı da geçmiş durumda. Ayrıca unutmamak gerek ki Android tarafın da liderliği elinde bulunduran markası Samsung.

ABD merkezli şirket yaklaşık 13 milyon adede ulaşan iPad satışlarından 7.4 milyar dolar kazandı. Apple geçen yılın aynı dönemine göre 6.6 milyar dolarlık büyümeyle bizleri karşılıyor.

Cevap bırakın