Apple, 5G testlerine başlıyor

0

Apple, Mayıs ayında 5G kablosuz ağ servisini test emek için izin çalışmalarına başlamıştı. Birkaç ay sonunda Apple’ın bu başvurusunun onaylandığını açıklandı. Açıklamaya göre teknoloji şirketinin, deneme çalışmasını Silikon Vadisi’ndeki ofisinin yanındaki iki yerde yapmasına izin verildi. Büyük ülkeler artık tamamen 5G teknolojisine geçmeye hazırlanıyor. Telefon üreticileri de 5G uygulamasına geçildiğinde ona uygun telefon üretmek için çalışmalara şimdiden başladılar.

5G özellikleri henüz tamamlanmış olmasa da, ABD patent ofisi FCC’nin geçtiğimiz yıl ticari 5G için 28GHz ve 39GHz bantlarını onayladığını biliyoruz. Bunlar aynı zamanda Apple tarafından şu an onaylanmış test uygulamasında belirtilenlerle aynı. 28GHz bandı, özellikle yerden-uzaya aktarma amaçlı ve Apple’ın test öncesinde uyduları geliştirme deneyimine sahip mühendisleri kiraladığı bildirildi.

Şirket, çalışmalarını iki konumdan – biri Milpitas, Kaliforniya’daki Yosemite Drive, diğeri ise California, Cupertino yakınlarında bulunan Mariani Caddesi- yürütecek gibi görünüyor. Apple, test çalışmalarını 2018 yılının sonuna doğru, iPhone 9’un piyasaya çıkmasını beklemeden hemen önce tamamlayabilir.

5G taşıyıcı toplama ve 4 × 4 Çoklu Giriş, Çoklu Çıkış (MIMO) gibi 5G hatlarında rol oynaması gereken bazı teknolojileri kullanıyor. Bununla birlikte, binalara yerleştirilebilen ve daha az güç kullanan, küçük hücreler ve yüksek frekanslı milimetre dalgalar üreten minyatür kuleler bu teknolojiyle gelecekte hayatımızda olacak.

Cevap bırakın