Apple, 5G modem tedariğinde farklı bir yol izleyebilir

0

Donanım tedariği noktasında 2020 yılına dair bir iddia olarak Apple, 5G modemlerini farklı bir üreticiden sağlayabilir. İşte detaylar…

Teknoloji şirketi Apple’ın gelecek stratejileri her daim gündem maddesi olmaya aday. Bu yönde öne çıkan son bilgilerden biri 2020 yılında kullanımına başlanacağı kaydedilen 5G modemlerle ilgili.

ABD’de teknoloji basınında yer alan haberlere göre Apple, 2020 yılından itibaren mobil cihazlarında 5G modem kullanacak. Ayrıca söz konusu donanım argümanının tedariğine dair ayrıntılar da var.

Teknoloji şirketinin 5G modemlerinin tedarik edilmesi noktasında Intel ile çalışmayacağı ve bu yönde köklü donanım üreticisini bilgilendirdiği belirtiliyor. 2020’deki iPhone’larında yer alması beklenen 5G modemlerde bir diğer öncü teknoloji markası MediaTek şirketi ile çalışılmasının gündemde olduğu kaydediliyor.

Bu bilgilendirme sonrası Intel’ın de Sunny Peak adı altında yürüttüğü 5G modem üretim çalışmalarına ara verdiği iddia ediliyor. 2020 yılı için Apple’ın mobil cihaz endüstrisindeki en büyük 5G modem müşterileri arasında yer alması bekleniyor.

Mac tarafında da değişiklik söz konusu olabilir…

Öte yandan Apple ile Intel arasında uzun yıllara dayalı tedarik süreçlerinin geleceğinin son derece belirsiz olduğunu görülüyor. Bu bağlamda geçtiğimiz dönemde iPhone’larda kullanılacak olan 5G modemlerde MediaTek ile çalışılmasının düşünüldüğü, devamında Mac bilgisayarlarda da Intel’in yerine bir başka üreticiyle iş birliğinin gündemde olduğu iddiaları kamuoyunda yer bulmuştu.

NOT: Görsel temsilidir.

Cevap bırakın