Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiApple 3. çeyrek mali sonuçları

  Apple 3. çeyrek mali sonuçları

  Apple-Computer-Stores-Company-Inc-Mission-Statement-

  Dünyanın en değerli teknoloji şirketi olan Apple, 2015 yılı 3. Çeyrek sonuçlarını kamuoyuyla paylaştı. 27 Haziran’da tamamlanan üçüncü çeyrekte 49 milyar 600 milyon dolar gelir ve 10 milyar 700 milyon dolar net kazanç açıklandığı açıklandı. Apple, böylelikle gelir ve kazanç parametrelerindeki başarı trendini devam ettirmiş oldu.

  Şirketin 2014 yılı 3. çeyrek finansal raporları 37 milyar 400 milyon dolar gelir ve 7 milyar 700 milyon dolar net kazanca işaret ediyordu. Yani geçen yılın aynı dönemine göre Apple gelirleri 12 milyar 200 milyon dolar ve net karı da 3 milyar dolar artmış oldu. Şirketin yükselen gelirlerinde öne çıkan etmenler de paylaşıldı.

  Cook_2287100b

  Buna göre Nisan-Mayıs-Haziran aylarında 47 milyon ünite iPhone, 10 milyon 90 bin ünite iPad ve 4 milyon 700 bin ünite Mac satıldığı kaydedildi. Ayrıca Çin pazarında yüzde 112 gelir artışı, App Store gelirlerinde önceki çeyreğe göre iki kattan daha fazla gelir olduğu da belirtildi. Apple Watch’ın kullanıcıları tarafından yüzde 94’e varan oranda her gün kullanıldığına işaret edilirken Apple Music Connect servisi için de 15 bin sanatçıyla anlaşıldığı bilgisi paylaşıldı.

  Apple CEO’su Tim Cook konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada iPhone gelirlerinde geçen yıla göre yüzde 59’a varan artış olduğunu vurgularken Mac satışlarının artış göstermesinden ve Apple Watch satışlarından memnun olduklarını dile getirdi.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN