Apple, 25 Mart’ta ne tanıtacak?

0

Apple’ın 25 Mart tarihinde Steve Jobs Theater’da düzenleyeceği etkinlikte hangi ürün ve yazılımları tanıtacağını sizler için bir araya getirdik. Bakalım Apple karşımıza neler ile çıkacak?

Apple, her yıl olduğu gibi bu yılda da Mart ayında bir etkinlik düzenleyeceğini duyurdu. Yeni ürün ve yazılımlarını sergileyecek olan Apple, bu yıl çevrimiçi dizi/film ve oyun sektörüne rakip olmayı planlıyor. Gelen bilgilere göre; Cupertinolu firma bu etkinlikte Netflix benzeri bir abonelik sistemini duyuracak. Apple ayrıca Xbox One’ın Game Pass sistemine benzer oyun abonelik sistemini de etkinlikte tanıtacak.

iPhone XS etkinliği öncesi üstü kapalı bir şekilde gösterilen AirPods 2’nin de bu etkinlikte tanıtılmasına kesin gözüyle bakılıyor. AirPods 2, su geçirmez özelliği, Hey Siri komutunu destekleme becerisi ve kablosuz şarj teknolojisini destekleyen kutusu ile gelecek. Ayrıca bu modelde daha iyi bağlantı ve düşük güç tüketimi için Apple W2 çipine yer verilecek.

Etkinlikte tanıtılacak bir diğer ürün ise AirPower. iPhone X etkinliğinde tanıtılan ancak 2 yıldır satışa sunulmayan AirPower, bu etkinlikte bir kez daha gösterilecek ve kısa süre içerisinde satışa sunulacak.

Apple’ın iPad mini ve iPod touch modellerini de tanıtması bekleniyor. Yeni nesil iPad mini dış görünüş ile bir önceki model ile aynı olacak. Yani yeni iPad mini için donanımı güçlendirilmiş iPad mini 4 diyebiliriz.

Artık öldü denilen iPod touch ise bu yıl küllerinden yeniden doğacak. Apple’ı Apple yapan ürün segmenti olan iPod, bu yıl karşımıza çentiksiz ama tam ekran tasarımı ile çıkacak. Bu modelde kullanılacak olan DAC’ın 24 Bit müzikleri desteklemesi bekleniyor.

Cevap bırakın