Apple 21 Mart akşamında neler tanıtacak?

0

apple-21-martTeknoloji şirketi Apple, 21 Mart Pazartesi günü, Türkiye saati ile 19:00’da başlayacak özel etkinlik çerçevesinde yeni ürünleri ve duyurmak istenilen gelişmeler hakkındaki tüm detayları kamuoyuyla paylaşacak. Beklentiler yeni bir iPhone ve iPad’in tanıtılacağı yönünde. Elbette başka sürprizler de söz konusu…

Apple’ın nispeten daha ekonomik fiyatlı bir akıllı telefon duyuracağı yönünde güçlü bir beklenti hakim. 2015’in sonuna doğru iyiden iyiye güçlenen raporlar da bu konudaki tezleri, iddiaları birçok kez destekledi. Söz konusu modelin iPhone SE adıyla geleceği belirtiliyor ve özellikle fiyat etiketi ile global rekabete yeni bir faktör kazandırabileceği ifade ediliyor. Modelle ilgili tahminler arasında öne çıkan nokta ise iPhone 5s’teki ekran boyutlarının daha gelişmiş teknoloji ekseninde sunulacağı yönünde.

Yeni iPad beklentisi var. Söz konusu modelin iPad Pro’nun daha küçük ekranlı bir versiyonu olacağı iddia ediliyor. Bu noktada yeni bir iPad Air de gelebilir. iphone-6

Apple Watch için ise her şey muamma. Analistler şirketin yeni kordon/kayış duyurusuyla yetineceği noktasında birleşiyor. Mac ailesi için yeni işlemciler (güncelleme) ve iOS 9.3 sürümünün final versiyonunun yayınlanması da etkinlik kapsamındaki diğer gelişmeler olabilir.

Etkinliği internet üzerinden canlı olarak takip edebilmek mümkün. Bunun için Apple’ın HTTP Live Streaming (HLS) teknolojisini kullanan cihazlardan biri yeterli. Desteklenen cihazlarla ilgili detaylar ve temel yazılımsal gereklilikler şöyle; iOS 7 veya üzeri, Safari ile iPhone, iPad veya iPod touch; OS X 10.8.5 veya üzerinde Safari 6.0.5 ile Mac; Microsoft Edge yüklü bir Windows 10 ile PC, Apple TV (2 ve 3. nesil) Yazılım 6.2 ve Apple Events uygulaması yüklü 4. Nesil Apple TV.

Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

Cevap bırakın