Apple 2021 yılında oyun odaklı bir hamle yapabilir!

0

Apple geçen yılın eylül ayında oyun odaklı bir hamle olarak Apple Arcade platformunu duyurmuştu. Şirket oyunseverler için şimdi de yeni planlar üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. 2021 yılında Apple TV’yi oyun odaklı olarak çıkartacağı söylenen şirketin, kumanda tarafında önemli gelişmeler bulunuyor. Apple TV 2021 ile beklenmesi gerekenler:

Apple TV 2021 oyun odaklı olabilir

Bloomberg, Apple’ın 2021’de yeni bir versiyonuyla uzaktan kumandasının karşımıza çıkacağını ve diğer değişikliklerle birlikte yeni bir Apple TV’nin beklenmesi gerektiğini vurguluyor.

Apple’ın önümüzdeki yıl içinde piyasaya süreceği Apple TV cihazında hem oyun odaklı içeriklerin olacağı konuşuluyor hem de güncellenmiş uzaktan kumanda özellikleriyle birlikte yeni bir işlemcinin de cihazda yer alması bekleniyor. Apple TV’nin cihaz sorunlarını çözmeye odaklanacağının vurgusu da yapılıyor.

Apple TV 2021-00

Bloomberg daha önce Apple TV’nin uzaktan kumandasına gelen bir özellikle birlikte Find My uygulamasıyla entegre çalışabileceğini bildirmişti. Bu, kayıp bir iPhone veya iPad’i bulmaya çalışırken olduğu gibi, kullanıcıların uzaktan kumandalarını kaybetmesi durumunda bulmaya olanak sağlıyor.

Konu hakkında ortaya çıkan diğer bilgilere göre, Apple’ın içinde A14 işlemci bulunan yükseltilmiş Apple TV cihazını test ettiği söyleniyor. Yeni Apple TV , mevcut Apple TV modellerinde bulunmayan özel Apple Arcade oyunlarını da çalıştırabilir deniyor.

Cevap bırakın