Apple 2020 iPhone modelleri için hazırlanıyor

0

Apple’ın bu sene ortaya koyduğu ürünler birçok kişi tarafından beğenildi. Başarılı firma, akıllı telefon konusunda iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modelleri ile kullanıcıların karşısına çıktı. Peki Apple 2020 iPhone modelleri adına neler planlıyor?

2020 iPhone modelleri

Apple 2020 iPhone modelleri için 5G projesi yolda

Hatırlanacağı üzere JPMorgan analisti Samik Chatterjee, 2020’de piyasaya sürülecek olan iPhone modellerinde OLED ekranların yer alacağını belirtmişti. Analistin söylediklerine göre kullanıcıları yeni yılda 4 farklı iPhone bekliyor. Söz konusu cihazların ekran büyüklüğü sırası ile şu şekilde: 5.4 inç, 6.1 inç ve 6.7 inç.

Yaklaşık 20 gün önce ortaya çıkan bu bilgilere yenileri eklendi. Zira Apple’ın birlikte çalıştığı bazı tedarikçi firmalar, teknoloji devinin piyasaya her 6 ayda bir 2 adet telefon süreceğini öngörüyor. Bu da demek oluyor ki yeni yılda kullanıcıları daha geniş bir ürün yelpazesi bekliyor.

Apple 2020 iPhone modelleri

Bazı tedarikçi şirketler, ilgili ürünler sayesinde toplam 120 milyon adet yeni iPhone’un piyasaya sürüleceğini düşünüyor. Bütün modeller 5G altyapısı ile çalışacak. Ayrıca Kirin işlemcileri ile tanınan Qualcomm ve Apple, 5G teknolojisi adına X55 modemini kullanacak.

Bu bağlamda 2020 iPhone modelleri, çift ağ desteğine (SA ve NSA) sahip olacak. Buna ek olarak internet kullanımı için yüksek frekansları tercih eden Apple, yeni telefonlarında 3 adet yeni bağlantı kontrol protokolü kullanacak. Böylece Apple’ın çok yüksek internet hızı için tasarlamış olduğu strateji hayata geçirilecek.

 2020 iPhone modelleri

Ekranı 6.1 ve 6.7 inç büyüklüğünde olan iPhone modellerinde 3D kamera lensi bulunacak. 5.4 ve 6.1 inç büyüklüğünde olan cihazların ise çift kamera kurulumu ile donatılacağı belirtiliyor. Son olarak 2020 model iPhone ailesinin 2019 model iPhone ailesinden fiyat konusunda pek farklı olmayacağı öne sürülüyor.

2020 iPhone modelleri için neler düşünüyorsunuz?

Cevap bırakın