Apple, 2016’nın en iyilerini açıkladı

0

clash-royale-balancing-changes-hog-freeze-lava-hound-new-cards-upgrade-how-get

Teknoloji şirketi Apple; iPhone, iPad ve iPod touch cihazlar için uygulama mağazası App Store ve iTunes Store’daki en iyi uygulamalar ile içerikleri belirleyerek kamuoyuyla paylaştı. Böylelikle Apple nezdinde yılın en iyi oyun, uygulama, albüm, şarkı gibi çeşitli öğeleri belirlenmiş oldu.

App Store’daki en iyi iPhone uygulaması olarak Prisma seçildi. Geçtiğimiz aylarda çıkan ve kısa süre içinde yılın en önemli trendlerinden biri halini alan fotoğrafa sanatsal efekt ve filtreler kazandıran yazılım, çok sık güncellenmesiyle de adından söz ettirmişti. En iyi iPad uygulaması ise MSQRD oldu. Bu uygulama, selfie’lere canlı filtreler getiriyor.

En iyi oyunlar Clash Royale ve Samorost 3

Öte yandan yılın en iyi iPhone oyunu Clash Royale seçildi. Kart tabanlı oyun, aynı zamanda Clash of Clans’ın da geliştiricisi olan Supercell tarafından, geçtiğimiz ilkbahar aylarında sunulmuştu. En iyi iPad oyunu ise Samorost 3. Macera/bulmaca türündeki yapım, yılın en başarılı mobil oyunları arasındaydı. Diğer en iyi uygulama ve oyunlar ise Penguen, MSQRD, Quartz, Vogue, Hyper, Osmanlı Devri, iSlash Heroes, klocki, FIFA Mobile Futbol şeklinde sıralanıyor.

En iyi albüm Tarkan’dan

iTunes Store’da yılın albümü Tarkan – Ahde Vefa, yılın şarkısı LP – Lost on You. Diğer popüler albümler ise Sıla – Mürekkep, Kalben – Kalben, Murat Boz – Janti şeklinde.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın