Apple 2016’daki ilk lansman tarihini açıkladı

0

apple-21-mart

Teknoloji dünyasında ilgi ile izlenen markalardan biri de Apple. Şirketin 2016 yılında tanıtacağı iPhone 7 modelleri, yeni işletim sistemleri, tablet ve Mac’leri merakla bekleniyor. Bir yıl içinde ortalama 4 adet büyük etkinlik düzenleyen Apple, bunlardan ilkinin tarihini resmi olarak duyurdu.

21 Mart 2016 Pazartesi günü etkinlik düzenleyeceğini, yukarıdaki görselin bulunduğu davetiyelerle basınla paylaşan Apple, slogan olarak da “Let us loop you in”i kullandı. ‘Sizi haberdar etmemize izin verin’ dedi özetle. Bizim de anbean takip edeceğimiz 21 Mart’taki Apple etkinliği, Türkiye saati ile 20:00’da başlayacak. Şirketin CEO’su Tim Cook ve diğer üst düzey isimler, en yeni ürün ve hizmetlerden bahsedecekler. Peki hangi ürünlerin tanıtılması bekleniyor?

apple-stageEn büyük beklenti bir akıllı telefon duyurusu ile ilgili. Apple’ın Samsung, Sony, LG, HTC, Huawei gibi önde gelen üreticilerin Mart-Nisan döneminde piyasada boy gösterecek yeni modelleri ile daha yoğun rekabet edebilmek ve 4 inç ve altındaki ekran boyutlarını uzun yıllar kullanan iPhone 5 ve önceki nesil modellerin tutkunlarının yüzünü güldürecek bir adım atması bekleniyor. Bu adım 4 inç ekrana sahip, parmakizi okuyuculu, nispeten daha ekonomik fiyatlı iPhone 5SE modeli. Çeşitli rapor ve iddialar, söz konusu adımın atılabileceği yönünde.

Öte yandan Apple’ın 9.7 inç ekran boyutuna sahip ve iPad Pro’nun özelliklerini baz alan bir ikinci ‘iPad Pro’ modelini tanıtması bekleniyor. iPad Pro 9.7 adıyla anılacağı iddia edilen tablet, Apple’ın etkinlikteki öne çıkan diğer teknoloji ürünü olabilir. Apple Watch’la ilgili de gelişmelerle karşılaşılması olası.

Gelişmeleri aktaracağız. Takipte kalınız…

Cevap bırakın