Apple, 16 inç MacBook Pro modeline hazırlanıyor

0

İnce çerçevelerle geleceği düşünülen yeni MacBook Pro Apple’ın bu seneki yıldızlarından biri olabilir.

Apple bu seneye damgasını 16 inçlik MacBook Pro ile vuracağa benziyor. İnce çerçevelerle bezenmiş olan yeni MacBook hakkında Apple, resmi olarak bir açıklama yapmadı. Ancak MacBook Pro üzerinde çalıştığına ve cihazın 16 inçlik ince çerçevelerle donatılacağına dair sızıntılar şimdiden gelmeye başladı. Sızıntılar ise güvenilir analistler arasında yer alan Ming-Chi Kuo cephesinden geliyor. Dolayısıyla yeni cihaza kesin gözüyle bakabiliriz.

DigiTimes üzerinde bir rapor yayınlandı. Yayınlanan rapor içerisinde bu zamana kadar yaptığı analizlerle başarı yakalayan Ming-Chi Kuo’nun sızıntıları yer aldı. Apple’ın bir önceki ürünü olan 15 inçlik MacBook Pro ile yeni ürünün boyutlarının aynı olacağı öğrenildi. Aynı boyutlarda tasarlanmasındaki en büyük etki ise; ince bir çerçeve yapısına sahip olması şeklinde gösterildi.

Öne Çıkan Özellikleri

  • İnce Çerçeveler
  • 16 inçlik Ekran Düzeyi
  • İdeal Boyutlar
  • Profesyonellerin Tercihine Uygun Nitelikler

Raporda yeni MacBook Pro’nun fiyatı da açıklandı. 3 bin dolardan satışa sunulacağı düşünülen cihaz, günlük kullanıcılar için pek uygun olmayacağa benziyor. Daha çok iş adamları ve holding sahipleri gibi profesyonel kişiler tarafından satın alınacağı düşünülüyor.

Apple ise, 16 inçlik MacBook Pro cihazı için suskunluğunu koruyor. Model hakkındaki bilgileri sadece sızıntı haberler yoluyla elde edebiliyoruz. Ancak önümüzdeki günlerde model hakkında resmi açıklamaların Apple tarafından yapılacağını düşünmekteyiz.

Cevap bırakın