Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerYazılımApp Store’da uygulama sayısı 1,5 milyona ulaştı

  App Store’da uygulama sayısı 1,5 milyona ulaştı

  app-store-640Apple’ın iOS cihazları iPad, iPhone ve iPod touch için geliştirilen uygulama mağazası App Store’un 1,5 milyon uygulamaya ulaştığı açıklandı. Teknoloji şirketinin ABD’nin San Fransisko şehrinde düzenlediği WWDC 2015 etkinliğinin ilk gününde yapılan açıklama aynı zamanda bir kilometre taşı anlamına geliyor…

  appstore-grab112008 yılında 500 uygulama ile açılan App Store’un geride kalan yedi sene içinde ulaştığı sayı gerek yazılım geliştiriciler gerekse uygulama mağazasına ev sahipliği yapan Apple için önemli bir başarı. Yazılım geliştiriciler açısından, Apple’ın yoğun ‘uygunluk’ kontrollerine takılmadan bu kadar büyük bir sayının App Store’da yer alıyor olması ayrı bir başarı. Apple için ise büyük rekabet içinde olduğu Google Play ile arasındaki yarışa dair önemli bir övünç kaynağı.

   

  iOS cihaz kullanıcılarının akla gelecek hemen her türlü uygulamaya ev sahpliği yapan bir uygulama mağazasına entegre olması anlamı da taşıyan ilgili açıklama ABD menşeili Apple’ın mobil cihaz kullanıcılarına uçsuz bucaksız bir platform sunması anlamına da geliyor.

  iOS ekosisteminin geldiği nokta 1,5 milyon uygulama, sonraki aşamada ise hedef 2 milyon. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN