App Store’da temizlik zamanı!

0

iphone-6-review-display-app-store-

Apple, mobil uygulama mağazası App Store’daki çok sayıda uygulamayı kaldırdı. İşte detaylar…

Geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklama ile App Store’daki güncelliğini ve işlevini kaybetmiş uygulamaları kaldıracağını duyuran Apple, harekete hızlı bir şekilde geçmiş durumda.

Apple, eylül ayında güncelliği yitiren uygulamaların kaldırılacağı bilgisinin yanı sıra geliştiricilere de uyarı da bulunmuş, uygulamaların geliştirilmesi için 30 günlük revize süresi tanımıştı. Bunu dikkate almayan uygulamaların kaldırılması işlemine geçildi.

Güncel iOS versiyonları ile uyumsuz (örneğin iOS 7 uyumlu), bir nevi unutulmuş durumdaki sayısız iOS yazılımı, Apple’ın uygulama mağazasından siliniyor.

Woman holding in the hand iPhone 6 Space Gray

Gelen bilgilere göre 50 bine yakın uygulamanın silindiği belirtilirken, söz konusu rakamın önceki yıllardaki benzer eylemlere göre yaklaşık 3 kat daha fazla olduğu kaydediliyor. Ayrıca App Store’da silinen uygulamaların yüzde 28’ini oyunların, yüzde 9’unu eğlence ve yine yüzde 8,96’sının e-kitap, yüzde 7’sinin ise eğitim uygulamaları olduğu bildiriliyor. Ayrıca 3000 civarında yaşam tarzı uygulaması silinmiş.

Apple, iPhone, iPad ve iPod touch için yapılandırılmış mobil uygulama mağazasını geliştirme adımlarını sürdürüyor. Eski uygulamaların birçoğunun kaldırılmasına ek olarak geliştirici gelirleri, geliştirici araçları ve arama sonuçları algoritmaları üzerinde de çalışmalar yürütülüyor.

Teknoloji dünyasına dair gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın