App Store’da 2021’de yaklaşık 1,5 milyar dolarlık dolandırıcılık işlemi durduruldu

0

Yıl boyunca 1,6 milyondan fazla riskli ve güvenilir olmayan uygulama ve uygulama güncellemesinin kullanıcıları dolandırması engellendi…

Apple, App Store’u kullanıcıların uygulamaları keşfetmeleri ve indirmeleri için güvenli ve güvenilir bir yer olarak tutma konusunda kararlı. Apple’ın geliştiricileri ve kullanıcıları dolandırmayı amaçlayan kötü niyetli aktörleri tespit edip bu kişilere karşı önlem almak için yaptığı sürekli çalışmalar, bu kararlılığın temelini oluşturuyor.

Kötü niyetli aktörler, genellikle girişimlerinin fark edilmesini daha zor hale getirerek online dolandırıcılık yöntemlerini geliştirmeyi sürdürüyor. Bu nedenle Apple da süreçlerini iyileştirmeye, yeni süreçler oluşturmaya ve bu tehditlere yönelik çözümler üretmeye devam ediyor.

Bu kapsamda Apple geçtiğimiz yıl dolandırıcılık engelleme konusunda ilk analizini yayınladı. Bu analize göre, yalnızca 2020 boyunca, Apple’ın gelişmiş teknolojisi ve uzmanlığı sayesinde müşteriler dolandırıcılık ihtimali taşıyan 1,5 milyar ABD dolarının üzerinde işlemden korundu. Yaklaşık bir milyon adet sorunlu yeni uygulamanın kullanıcılardan uzak tutulması sayesinde para, bilgi ve zaman kaybının önüne geçildi.

Apple bugün bu analizi geçtiğimiz yıla ait bilgilerle güncelledi: 2021’de Apple, müşterilerin dolandırıcılık ihtimali taşıyan yaklaşık 1,5 milyon ABD doları değerinde işlemden korunmasını sağladı ve 1,6 milyondan fazla riskli ve güvenlik açığına sahip uygulama ve uygulama güncellemesinin kullanıcıları dolandırmasını engelledi.

Apple’ın App Store’da dolandırıcılığı engellemeye ve azaltmaya yönelik çalışmaları, çok sayıda ekibin son derece dikkatli bir şekilde sürekli takipte olmasını gerektiriyor. Apple’ın, App Review’dan Dolandırıcılık Tespitine kadar tüm süreçlerde kullanıcıları dolandırıcılık amaçlı uygulama etkinliklerine karşı koruma konusunda devam eden kararlılığı, bağımsız ve saygın güvenlik uzmanlarının App Store’u neden uygulamaları bulmak ve indirmek için en güvenli yer olarak tanımladığını bir kez daha ortaya koyuyor.
Cevap bırakın