Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiApp Store 2-1 Google Play

  App Store 2-1 Google Play

  android-ios

  Skor tam olarak yukarıdaki gibi; analiz ve araştırma kuruluşu App Annie tarafından yayınlanan bir rapora göre iOS App Store üzerinden elde edilen gelirler, Google Play’in yaklaşık 2 katına ulaşmış durumda. Apple’ın yüzü gülüyor olmalı. Dikkat çeken ayrıntı ise Android kullanıcılarının iPhone, iPad ve iPod touch ile App Store’dan iki kat daha fazla sayıda uygulama indiriyor olmaları. Özetle App Store’dan daha az uygulama indiriliyor, ancak kullanıcılar daha fazla harcama gerçekleştiriyorlar.

  2016 yılının birinci çeyreğine dair raporda App Store adına bir diğer öne çıkan detay da Çin’deki gelirler hakkında. Buna göre Çin’deki mobil kullanıcılar 2015 yılının aynı dönemine göre 2,2 kat daha fazla uygulama satın aldılar ve ağırlıklı olarak uygulama satın alıp ardından ‘uygulama içi satın alım’ gerçekleştirdiler. Öte yandan eğlence ve müzik uygulamalarının Çin’le birlikte ABD’de de patlama yaptığı görülüyor. Dönemsel olarak kullanıcıların belli hizmetlere erişim (yayın izleme, müzik dinleme, vb) için ödeme yapmalarını gerekli kılan uygulamalar adeta altın çağını yaşıyor. Akıllı cihazları üzerinden TV programlarını, sevdikleri dizileri ya da spor karşılaşmalarını takip etmek isteyen büyük bir genç nüfus var.

  iphone-6-review-display-app-store-

  Google Play açısından Mısır, Vietnam ve Arjantin’de geçen yıla göre gelirlerin yoğun olarak arttığı görülüyor. Bu bölgelerde ise oyunların ilgi gördüğü kaydediliyor. Nihai olarak App Store ve Google Play arasındaki rekabetin hız kesmeden devam edeceği belirtilebilir.

  Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN