AOC’den Porsche imzası taşıyan monitör

0

Ekran uzmanı AOC, 31.5 inçlik (80 cm) profesyonel ekranı U32U1 modelini duyurdu. Model, dünyaca tanınmış tasarım ajansı Studio F. A. Porsche’nin cesur tasarımı ve AOC’ninekran teknolojisinin birleşmesinin bir sonucu şeklinde tanımlanıyor. 

En ünlü tasarım stüdyolarından Studio F. A. Porsche tarafından yaratılan ve Red Dot Tasarım Ödülü ile taçlandırılması hiç şaşırtıcı olmayan U32U1’in olağanüstü tasarımını gören herkes hemen etkileniyor.

İnsanlar, iş ve özel hayat algılarının değişmesi ile birlikte, artık profesyonel ve kişisel kullanıma yönelik hazırlanmış ürünlerdeki katı farklılaşmayı giderek daha fazla sorgular oldular. İşte AOC U32U1’in tasarımı da bunu yansıtıyor. Yüksek estetik gereklilikleri olan kullanıcıları hedefliyor ve klasik mobilya tasarımındaki trendlerden yararlanıyor. Tüp formundaki tripod ayak, görsel bir hafiflik yaratarak ekranın her ortam ve kullanım bağlamında öne çıkmasını sağlıyor.

4 taraftan çerçevesiz, ince, eğilebilir ve döndürülebilir ekran, yüksekliği 120 mm’ye ayarlanabilen, parlak metal tripod ayağın üzerine yerleştirilmiş. Aynı zamanda kablo konektörlerini de içinde barındıran, yuvarlanmış köşeli, aluminyum arka plaka, koyu gri, düz arka kapağa hoş bir kontrast yaratıyor. Tamamen işlevsel bir yenilik ise bu plakanın, ekran portre konumuna getirildiğinde de (pivot işlevi) aynı pozisyonda kalması. Böylece kablolar da aynı yerde kalıyorlar. Daha fazla esneklik için ise, ekranda harici ayaklara ya da duvar montajlarına takılabilmesini sağlayan VESA sistemi mevcut.

Cevap bırakın